Senioři mají velký zájem o studium na Univerzitě třetího věku

Univerzita třetího věku na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno nabízí hned čtyři obory určené posluchačům seniorského věku. Kromě získávání teoretických znalostí jsou však posluchači zapojeni také do části praktické, ve které si získané informace mohou sami otestovat, a zažít je tak i zábavnější formou.
„Domnívám se, že bez celoživotního vzdělávání, jehož součástí je i seniorské vzdělávání, se v budoucnu neobejde žádná společnost. To se nakonec ukazuje již nyní,“ říká Mirko Treu, vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání a informatiky na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno.
„V poslední době zaznamenáváme velký zájem seniorů o studium v nabízených oborech U3V. To je jistě podpořeno také tím, že u nás mají posluchači možnost skutečně nahlédnout do zákulisního dění univerzity, což je pro všechny velice atraktivní změnou a příjemným způsobem nabývání nových vědomostí,“ doplňuje Treu. „Co považujeme za velice důležité, je další rozšiřování programů pro seniory, ale nejen pro ně. Rozvíjíme novou myšlenku, která v naší nabídce prozatím chyběla, a to realizaci kurzů, ve kterých se setkávají senioři společně s mladší generací, se svými vnoučaty, a společně pak pracují na projektech. Na základě toho chceme v budoucnu zavést letní vzdělávací programy pro seniory a vnoučata, které budou zaštítěné U3V na VFU Brno,“ dodává.

skola.gif

 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...