V zanedbané části města má vzniknout Kreativní centrum Brno

Oživit zanedbanou oblast města Brna, otevřít ji a zatraktivnit pro širokou veřejnost, podpořit začínající podnikatele v kreativních průmyslech, nabídnout prostory pro začínající umělce a absolventy uměleckých škol, přilákat do města nový druh investorů napojený na kreativní průmysly, zamezit odlivu talentovaných lidí z Brna. To vše má v plánu projekt Kreativního centra Brno.
Jedná se o revitalizaci brownfieldu na centrum pro podporu kreativního průmyslu, volného umění a kulturně-vzdělávacích aktivit pro širokou veřejnost. Jako nejvhodnější lokalita byla vytipována Bratislavská 68 – objekt bývalé káznice mezi ulicemi Cejl, Soudní a Bratislavská. Jde o brownfield v majetku města, jenž se navíc nachází v problémové zóně, která je definovaná v integrovaném plánu rozvoje města. Projekt by tak mohl být spolufinancován z Evropských fondů.
V Kreativním centru Brno může vzniknout například inkubátor pro začínající podnikatele v kreativních průmyslových odvětvích (např. architektura, design, oděvní návrhářství), centrum pro podporu volného umění (např. fotografie, malba, sochařství, hudba, tanec), společné prostory pro širokou veřejnost (např. vzdělávací programy, festivaly, workshopy, galerie, klub, kavárna, restaurace, prostory pro tvorbu v exteriéru).
 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...