V zanedbané části města má vzniknout Kreativní centrum Brno

Oživit zanedbanou oblast města Brna, otevřít ji a zatraktivnit pro širokou veřejnost, podpořit začínající podnikatele v kreativních průmyslech, nabídnout prostory pro začínající umělce a absolventy uměleckých škol, přilákat do města nový druh investorů napojený na kreativní průmysly, zamezit odlivu talentovaných lidí z Brna. To vše má v plánu projekt Kreativního centra Brno.
Jedná se o revitalizaci brownfieldu na centrum pro podporu kreativního průmyslu, volného umění a kulturně-vzdělávacích aktivit pro širokou veřejnost. Jako nejvhodnější lokalita byla vytipována Bratislavská 68 – objekt bývalé káznice mezi ulicemi Cejl, Soudní a Bratislavská. Jde o brownfield v majetku města, jenž se navíc nachází v problémové zóně, která je definovaná v integrovaném plánu rozvoje města. Projekt by tak mohl být spolufinancován z Evropských fondů.
V Kreativním centru Brno může vzniknout například inkubátor pro začínající podnikatele v kreativních průmyslových odvětvích (např. architektura, design, oděvní návrhářství), centrum pro podporu volného umění (např. fotografie, malba, sochařství, hudba, tanec), společné prostory pro širokou veřejnost (např. vzdělávací programy, festivaly, workshopy, galerie, klub, kavárna, restaurace, prostory pro tvorbu v exteriéru).
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...