Vítěz kuchařské reality show Petr Jonáš si v Brně otevřel restauraci

Brno, 6. prosince 2013 – Petr Jonáš investoval a z kavárny v brněnských Řečkovicích vybudoval restaurací Wellington Cafe. Podle jejího majitele a zároveň šéfkuchaře zde návštěvníci najdou poctivou kuchyni, netradiční kombinace a celkově atraktivní jídla vyšší gastronomie za přijatelné ceny.

jonas jido

jonas fotoJonáš se v roce 2012 stal vítězem kulinářské show MasterChef. Jeho cílem je podávat jídla spojená i s estetickým zážitkem. „Za cenu obyčejného řízku a piva u nás dostanete jídlo, po kterém vám nebude těžko, a navíc si pochutnáte na něčem, co byste si doma neměli čas připravit. Nabízíme kvalitní kuchyni za cenu hospodských jídel. Naše prostory jsou elegantní a otevřeno máme pro všechny. Je tady přátelská atmosféra a to je co mě na gastronomii baví, vytvářet pohodu a skvělé zážitky," řekl Jonáš, který je majitelem a zároveň šéfkuchařem restaurace Wellington Cafe.

Součástí jeho práce je i prezentace jeho jídel na festivalech. Naposledy šlo o zajímavý kuchařský duel mezi bývalým porotcem kuchařské soutěže MasterChef Radkem Šubrtem a výhercem soutěže, Petrem Jonášem. Všechnu energii nicméně věnuje právě svojí restauraci a tomu, aby byli zákazníci vždy spokojení. Proto i každý týden mění jídelní lístek, aby vždy překvapil i stálé zákazníky.

Petr Jonáš se narodil v Brně. Sedm let působil v zahraničí jako manažer restaurací vysoké gastronomie.

foto: archiv Wellington Cafe


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...