Mezi Moskvou a Brnem se létá i v pátek

Kromě středy a neděle létají spoje na lince Brno–Moskva a Moskva Brno od 23. dubna také v pátek. Letecká společnost Atlant-Soyuz totiž navýšila počet spojení na lince Moskva – Brno a zpět na tři v týdnu. Nový let je reakcí na rostoucí poptávku v obchodních kontaktech mezi Moskvou a Českou republikou.
Pravidelná letecká linka Moskva–Brno byla zahájena v červenci roku 2007. Do konce tohoto roku linku využilo pět tisíc cestujících. V následujících letech se využití spoje výrazně zlepšilo. Do provozu byly postupně nasazeny ke stávajícímu typu Boeing 737-300 i kapacitnější letouny Boeing 737-800. V roce 2008 linkou letělo 20 500 cestujících, v roce 2009 to bylo o dalších tisíc lidí víc.
Lety z Brna-Tuřan směřují na moskevské mezinárodní letiště Vnukovo, které má ze všech moskevských letišť nejvýhodnější polohu a dopravní spojení do centra města. Letiště se nachází 14 kilometrů od nejbližší stanice metra a 28 kilometrů od centra Moskvy. Vnukovo nabízí řadu možností pozemního spojení s městem, cestující mohou využít taxislužbu i spoje městské hromadné autobusové dopravy. Navíc Vnukovo disponuje komfortním vysokorychlostním spojením po železnici – doba jízdy vlaku od terminálu na Kyjevské nádraží je 35 minut.
Více na www.atlant-soyuz.ru.

Moskva2_1.jpg