Vozy pro rodinu i na služební cestu

Brno, 22. července 2012 - Cestování s rodinou je poměrně náročné, pokud jste čtyřčlenná rodina a potřebujete cestovat také s babičkou a dědou. Do normálního osobního vozu se tolik lidí nevejde. Řešením je pořídit si rodinný MPV automobil. Dnes se již tyto vozy velikostně přibližují osobním vozům kombi a nejsou to už jen velké krabice, připomínající spíše minibus. Nemusíte je využívat jen pro rodinné účely, ale výborně vás budou prezentovat i na služební cestě.

vozy-01Peugeot 5008

5008 inspirovaný designem rychlovlaků TGV nabízí provedení 5 až 7 sedadel ve 3 řadách. Velkorysý zavazadlový prostor 823 litrů v pětimístném uspořádání lze jednoduchým sklopením sedadel do podlahy zvětšit až na 2 500 litrů. To vše při velice kompaktních rozměrech karosérie s celkovou délkou jen 4,53 metru. Prostorný interiér nabízí na danou velikost vozu nečekaně vzdušný prostor a díky jeho šířce a přítomnosti ISOFIX úchytů i na prostředním sedadle umožňuje bezproblémovou instalaci 3 dětských sedaček vedle sebe. Dojem velkolepého prostoru dokáže ještě umocnit především mezi nejmenšími pasažéry oblíbené panoramatické střešní okno s integrovanou sluneční clonou. Na svoje si však přijde i řidič. 5008 dokáže zpříjemnit cestu takovými prvky výbavy, jakými jsou například head-up displej, natáčecí bi-xenonové světlomety nebo prémiový audiosystém JBL. Tradiční devízu automobilky Peugeot najdete pod kapotou 5008. Jsou jí kultivované a úsporné motory HDI, jež nabídnou výkon až 163 koní. Pokud jde o spotřebu a emise, je dostupná technologie e-HDi – systémem Stop & Start nové generace, který umožňuje v městském provozu dosáhnout úspory spotřeby paliva až o 15 %. Kombinovaná spotřeba paliva verze e-HDI činí pouze 4,6 litru nafty, což řadí Peugeot 5008 mezi nejúspornější vozy MPV.

vozy-02
Cena od 395 000 Kč s DPH
Informace poskytl: Auto Palace Brno
Podrobnější informace: www.autopalace-brno.cz

Sharan

Sharan je rekordmanem ve spotřebě paliva a ekologické šetrnosti. Se spotřebou paliva 5,3 litru na 100 km je Sharan 2.0 TDI (140 k) nejúspornějším MPV ve své třídě. Pod kapotou motoru se skrývají pokrokové prvky BlueMotion Technology, jako je například sériově dodávaný systém Start-Stop. Sharan se může také pochlubit zcela novým konceptem, který zahrnuje sedadlový systém EasyFold (až sedm jednoduše nastavitelných sedadel), nekompromisní bezpečnost (sedm airbagů, systém automatického přepínání světel Light Assist, bi-xenonové světlomety s denním svícením LED a statickým odbočovacím světlem) a bezpočet chytrých detailů. Existuje i možnost výbavy adaptivním podvozkem DCC a systémem regulujícím světlou výšku vozu.

vozy-06

Cena od 747 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
Podrobnější informace: www.volkswagenvbrne.cz

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando je směle navrženým rodinným vozem, který je všestranný uvnitř a úžasný zvenčí. Může komfortně přepravit až sedm lidí nebo se sklopenými sedadly stěhovat třeba nábytek. Se svými 16 různými kombinacemi sedadel je Orlando úžasně flexibilní vůz. Dynamická jízda je zajištěna řadou motorů od 1,8 benzínového, dostupného buď s manuální 5stupňovou, nebo automatickou 6stupňovou převodovkou, až po 2,0 dieselový motor, který je dostupný ve dvou výkonových verzích, buď se 6stupňovou manuální převodovkou, nebo v silnější verzi i se 6stupňovým automatem.

vozy-10

Cena od 377 400 Kč s DPH
Informace poskytl: Renocar
Podrobnější informace: www.renocar.com

Mazda5

Od svého uvedení na trh v roce 2007 získala Mazda5 po celém světě půl miliónu zákazníků, z toho 175 000 v Evropě. Navíc obdržela 37 různých ocenění po celém světě a opakovaně bývá vyhlašována za jeden z nejspolehlivějších kompaktních velkoprostorových vozů v Evropě. Nová Mazda5 jde plně ve šlépějích své úspěšné předchůdkyně. Dvojice posuvných dveří, 130 mm široká nástupní lišta pouhých 439 mm nad zemí a jeden z největších dveřních otvorů (686 mm široký a 1 083 mm vysoký) umožňují snadný přístup do interiéru Mazdy5 dokonce i tehdy, když držíte v náruči dítě. Interiér nové Mazdy5 nabízí v rámci segmentu kompaktních velkoprostorových vozů jeden z největších prostorů pro nohy cestujících ve druhé a třetí řadě. Nová Mazda5 je na českém trhu nabízena s trojicí motorů, které se ideálně doplňují. K mání je s benzínovými motory o objemu 1,8 a 2,0 l. Dvoulitrový benzín je vybaven úsporným systémem stop/start společnosti Mazda, který znamená ekologičtější provoz, ale i nižší spotřebu. Pro příznivce dieselů je tady Mazda5 s motorem 1,6 diesel. Motor je zajímavý tím, že má nižší spotřebu, ale i lepší výkon než předchozí motor o objemu dvou litrů. Pro Mazdu5 je ideální pohonnou jednotkou.

vozy-04

Cena od 421 900 Kč bez DPH
Informace poskytl: Auto Palace BRNO
Podrobnější informace: www.autopalace-brno.cz

KIA VENGA

Milujete benzínové motory, nebo jste zapřisáhlým stoupencem těch naftových? Kia Venga vám dává na výběr z naftových a benzínových motorů s objemem 1,4 a 1,6 l a s výkonem v rozsahu od 75 do 128 koňských sil. Jak to očekáváte od vozu typu MPV, Kia Venga je odborníkem na všestrannost a navíc přidává i několik překvapení. Přes své kompaktní vnější rozměry nabízí spoustu prostoru pro různé potřeby i díky zavazadlovému prostoru s objemem 444 litrů. Navíc Venga poskytuje mnoho způsobů, jak zavazadlový prostor ještě zvětšit. Zadní sedadla, dělená v poměru 60:40, se sklopí dopředu, aby vznikla rovná plocha. Zadní lavice je posuvná v rozsahu 15 cm. Nová Kia Venga přichází s vnitřní sebedůvěrou, a to díky bezkonkurenční 7leté záruce. Tato záruka chrání po dobu až 7 let, nebo do ujetí 150 000 kilometrů, přičemž první tři roky záruka není omezena počtem najetých kilometrů. Součástí záručního balíčku je také 12letá garance proti prorezavění. Tuto exkluzivní garanční službu vám jednoduše nabízíme, protože můžeme. Naše vozy jsou tak dobře postavené, že s největší pravděpodobností nebudete muset těchto výjimečných záruk ani využít.

vozy-05

Cena od 249 980 Kč s DPH
Informace poskytl: Pemm Brno
Podrobnější informace: www.kia-brno.cz

Renault Scénic

Evropská jednička v segmentu kompaktních jednoprostorových vozidel, dvojice Renault Scénic a Grand Scénic, získává na začátku tohoto roku omlazený vzhled. Modelová řada Collection 2012 nabízí novou přední část a modernizovaný interiér a přitahuje stále větší pozornost v segmentu s velmi silnou konkurencí. Uvedením motorů Energy TCe 115 (na jaře 2012) a Energy dCi 130 jsou k dispozici nové benzínové a dieselové pohonné jednotky, které spojují výkonnost a nenáročnost. S motorem Energy dCi 130 dosahuje Scénic Collection 2012 se 4,4 l / 100 km (115 g CO2/km) nového rekordu ve spotřebě. Z hlediska technologií je toto jednoprostorové vozidlo prvním z řady Renault, které je vybaveno systémem Visio System®, což je zařízení upozorňující na vybočení z pruhu a s automatickými dálkovými světly. Asistent rozjezdu do kopce a dálniční režim blikačů jsou u Scénicu k dispozici sériově. Cena od 334 900 Kč včetně DPH platí při financování RENAULT FINANCE.

vozy-08

Cena od 334 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Renault
Podrobnější informace: www.renault.cz

Škoda Roomster

Roomster exceluje vnitřním prostorem a díky systému zadních sedadel VarioFlex vychází vstříc všem vašim potřebám. Pokud budete převážet nejmenší členy vaší rodiny, potěší vás, že příprava pro uchycení dvou dětských sedaček se systémem ISOFIX je součástí bezpečnostní výbavy. Benzínové motory 1,2 TSI vynikají pružností, nízkou hlučností a hospodárností. Dieselové motorizace mají mimořádně nízkou spotřebu paliva. Nejvýkonnější je nový přeplňovaný čtyřválec 1,6 TDI CR DPF/77 kW. Novinkou je ESP Plus, jehož součástí jsou navíc systémy ESP, ASR, EDS, HBA a dokonce asistent rozjezdu do kopce. Roomster může být vybaven nově uspořádanými projektorovými halogenovými světlomety s natáčením. Chránit vás může až šest airbagů.

vozy-07

Cena od 244 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
Podrobnější informace: www.skodavbrne.cz

Opel Zafira Tourer

Jestli už vás obyčejná rodinná auta nudí, tak přivítejte nový Opel Zafira Tourer. Vývoj nového Opelu Zafira se inspiroval u luxusních rychlovlaků. Přináší tak úplně nový rozměr a prostor pro posádku je toho důkazem. O pohon se starají dynamické turbobenzínové motory nebo úsporné turbodiesely o objemu 2,0. O vaši bezpečnost se starají adaptivní bixenonová světla, podvozek Flexride, adaptivní tempomat, systém hlídání mrtvého úhlu, parkovací kamera a další prvky.

vozy-09

Cena již od 449 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Renocar
Podrobnější informace: www.renocar.com

Volkswagen Touran

Touran díky své variabilitě poskytuje spoustu prostoru. V závislosti na stupni výbavy je interiér vozu Touran doplněn o praktické prvky, jako je zcela sklopné sedadlo spolujezdce včetně možnosti vytvoření stolku nebo prostoru pro přepravu dlouhých předmětů. Zavazadlový prostor má objem až 1 989 litrů. Touran poskytuje velmi dobrý výhled díky inteligentním funkcím, jako je automatická clona vnitřního zpětného zrcátka nebo na přání dodávané elektricky ovládané panoramatické střešní okno. Je vybaven pouze přeplňovanými motory TSI a TDI s přímým vstřikováním paliva. Díky tomu je velmi ekonomický a vy značně ušetříte. Například spotřeba motoru TSI 1,2 litru s Blue Motion Technology je při stejném výkonu o 2,2 litru na 100 km nižší než u jeho předchůdce.

vozy-03

Cena od 469 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
Podrobnější informace: www.volkswagenvbrne.cz

Přehled připravil Karel Matoušek

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...