Móda je prchavá, styl věčný

Brno, 18. dubna 2012 - Budoucnost? Soft wear, průhlednost a lesk, dokonalost. Tyto trendy posouvají módu dopředu. Elegance znamená zítřek. Díky úspěchu produktů Apple se v designu a módě naplno projevil nový trend. Jednoduchost, odlehčenost, průsvitnost výrobků, pro které se vžil název blind design (slepý design). Předmět dnes může být vnímán jen na základě svého obrysu a materiálové struktury. To vše se přirozeně promítá do stylu, střihů a barev moderních účesů.

hair-01

Účes je pro každou ženu nezbytnou součástí její image, protože je pevně spjat s módními trendy. Účes bychom dokonce mohli označit za nejdůležitější doplněk, který pomáhá definovat naši osobnost. Vše do sebe musí zapadat. Můžete mít bezchybný střih a báječný design, ale bez správné barvy, která umí vytvořit přirozený odstín i dlouhodobý lesk, vaše vlasy korunou krásy zkrátka nebudou. Barvení vlasů je přitom umění, které vyžaduje především odborné znalosti a dovednosti. Je třeba si uvědomit, že jakákoliv chybička může vlasy nezvratně poškodit, poznamenat jejich strukturu a celkový vzhled. Proto se vyplatí svěřit barvení do rukou profesionálů, kteří rozumí potřebám vlasů a dokáží na základě jejich přírodní barvy i tónu pleti vybrat to nejvhodnější právě pro vás. Trendy v barvách se vyznačují jednoduchostí přírodních odstínů a lehkostí. Klasické melíry vystřídaly kombinace lokálních, velmi citlivě, detailně do požadovaného střihu probarvených sekcí, ovšem ne kontrastně. Cílem je vyzdvihnout střih.

hair-02

Jedná se o hru světla a stínu. Veškeré barevné kombinace jsou v přirozené harmonii s pokožkou, jemně ji zahalují a zdůrazňují její nevinnost bez protikladu a přehnané nadsázky. Barva může být úplná, aniž by šokovala výraznými odstíny. Stává se diskrétním spojencem střihu a jejich vzájemné poselství provokativně směruje k budoucnosti. Hledání ženské podstaty, této věčné záhady, která uchvacuje a svádí neuvěřitelnou harmonií barev s kombinací přírodních odstínů, je skutečně nadčasové. Jde o druh umění, který znovu vytváří oslavný obraz lidské bytosti v její opravdové přirozenosti.

Zalíbení v detailu je patrnější než kdy jindy. Rozkoš ze spontánnosti zažívá návrat. Módní guru ve střizích znovu a znovu objevuje pravou ženskost. Ve střizích dominuje čistota, nevinnost, delikátní nepřítomnost, rafinovanost, kontrasty svobodné sofistikované přirozenosti s nádechem exotiky, a to vše s maximální precizností a přesností, která světu zůstává skryta. Výsledkem se stává střih, který ovšem v konečném důsledku působí pravým opakem. V rozmanitosti těchto střihů se skrývá lehká struktura vykreslená barvami.

hair-03

V módě designéři pracují s různými materiály, kombinují hladkou texturu a využívají lesk a mat, rub a líc v kombinaci s pestrou škálou látek a vytvářejí tím jemné vibrující kontrasty vyplývající z těchto detailů, které povyšují daný design na nadčasový produkt. Tento přístup razí hodně současných umělců a designérů. Od kadeřníků se očekává, že budou jako módní návrháři, kteří dokáží vyjádřit, co je na každém z nás nejkrásnější. Zkoumají osobnost a na základě toho navrhnou účes, který podtrhne vaše přednosti. Dobře zvolený střih vypadá stylově, je jednoduchý na úpravu a dokonale respektuje nejen rysy obličeje, ale i váš životní styl. Nadčasové střihy lze vytvořit jen rukou profesionálů, kteří využívají různé techniky střihu.

Jak nám již některé země v minulosti ukázaly, dá se ke střihům přistupovat z různých pohledů. Tak jako například Francouzi střihem vyzdvihovali pozitiva a skrývali negativa, tak naopak angličtí kadeřníci se soustředili na charakter člověka a pomocí střihu jej podtrhli. V dnešní době se kombinují oba styly s citem a výsledkem je rozmanitost, osobitost a individuální styl, kterým může každý z nás promluvit, aniž by mluvil.

Zářivý lesk, kovový efekt, vibrující barvy. Do nového tisíciletí vstupujeme lehkým a svěžím krokem. Moderní žena obrací list a oprošťuje se od minimalismu. Má slavnostní náladu, je čas pro show, vzpomíná na začátek osmdesátých let. Sexy dívka plná života si může dovolit dát na odiv křivky nejen svého těla, ale i křivky svého účesu. Nebojte se i vy vytvořit svůj vlastní styl pomocí těchto technik a kombinací za pomoci odborníků.

Lukáš Motyčka, Linda Vojáčková
Autoři pracují v kadeřnickém studiu Motyčka Hair Design.

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...