Město Brno se bude prezentovat na veletrhu Regiontour 2010

Ve čtvrtek 14. ledna bude primátor Brna Roman Onderka otevírat v Pavilonu P na brněnském výstavišti expozici města Brna a partnerských měst. „Brno hledá neustále nová turistická lákadla, ať jsou to moderní turistické mapy či virtuální prohlídky města nebo také festivaly, jako je Divadelní svět Brno či Brno – město uprostřed Evropy, které každoročně obohacuje svoji nabídku. V současnosti modernizujeme naše webové stránky, které mají pět základních kapitol a jednou z nich je turista, čímž chceme jasně říci, že Brno je turisticky velice významné,“ řekl primátor města Roman Onderka.

regiontour_2.jpg

V rámci projektu byl vydán zcela nový průvodce městem, a to v české, anglické, německé a ruské jazykové mutaci. Dále vznikla mapa s turistickými trasami městem (provedení české, anglické a německé) a multimediální DVD s turistickými informacemi o Brně. DVD obsahuje českou, anglickou, německou a ruskou verzi. Z projektu „Brno – město budoucnosti“ byly financovány i virtuální procházky městem, které návštěvník internetu najde na stránce www.virtual.brno.cz.
Od srpna roku 2009 je zpracováván koncepční dokument „Program rozvoje cestovního ruchu města Brna 2010 až 2015“, který by měl definovat cíle, konkrétní aktivity a opatření, které budou realizovány ve střednědobém horizontu v oblasti rozvoje cestovního ruchu v Brně. Dokončení dokumentu se předpokládá v březnu 2010.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...