Brno v červnu ožije Divadelním světem

Brněnské kulturní centrum pořádá mezinárodní festival Divadelní svět Brno, jehož první ročník se uskuteční letos v červnu. Během devíti dnů nabídne inscenace zahraničních i domácích souborů v kamenných divadlech i pod širým nebem. Naváže na tradici úspěšných akcí Noc kejklířů a Slavnost masek, z nichž první festival zahájí a druhá ukončí. Přehlídka nabídne široký repertoár představení pro malé i velké diváky, chybět nebudou nejrůznější doprovodné akce od dílen přes filmové projekce až po koncerty.
Patronem festivalu bude Václav Havel. Mottem pilotního ročníku se stal citát z jeho hry Audience: „To jsou paradoxy, co?!“. Záštitu nad akcí přijali primátor města Brna Roman Onderka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Město i kraj podpoří festival také finančně, další prostředky byly získány z Visegrádského fondu. Logo festivalu vzešlo ze soutěže, do níž se přihlásilo přes sto padesát autorů s téměř čtyřmi sty návrhy. Dramaturgická rada z nich zvolila logo grafika Petra Hlouška symbolizující otevírající se oponu.
 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...