Po celém Česku se uskuteční oslavy Mezinárodního dne tance

Praha, 29. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Oslavy Mezinárodního dne tance se uskuteční v pátek v celé České republice. Jednodenní program nabídne tančírnu, lekce tance, happeningy, taneční exhibice a show. Do jednodenního tanečního happeningu se zapojí 28 měst, přičemž Brno je druhým nejaktivnějším.

Den-tance

V Praze, která je epicentrem oslav, bude tanečně aktivních 22 organizací, jedná se například o Divadlo Ponec, které na den tance od 20 hodin připravilo divácky populární tančírnu, tentokrát v rytmech flamenca. Další představení nabídnou taneční soubory Nanohach nebo VerTeDance. Unikátní lezecko-taneční performance s názvem Tanec v letu předvedou v podvečer profesionální horolezci na lezecké stěně v centru Mammut v Holešovicích.

 

Pod taktovkou sdružení Rond a iniciativy BuskerVille se uskuteční Taneční průvod Prahou. Průvod má v plánu několik zastávek v centru města, kde si účastníci zatančí jednoduché a veselé lidové tance s živou muzikou.

Mezi 17. až 19. hodinou poskytne Nová scéna ND na piazzetě Národního divadla prostor pro společný taneční happening. Právě pro tento happening vytvořila taneční skupina Dance2xs Prague krátkou choreografii ve stylu street dance. Jejím choreografem je Tomáš Protivínský.

Druhým nejaktivnějším městem je letos Brno. Taneční představení ve veřejném prostoru a improvizační jamy si připravily taneční skupiny Filigrán a Bardo. Program nabídne také ND Brno, taneční studio No Feet, taneční divadlo Mimi Fortunae a ZUŠ Veveří.

Vedle Prahy a Brna se do akce přihlásila i města Chodov, Hradec Králové, Trutnov, Kopřivnice, Nový Jičín, Ostrava, Frýdek-Místek, Přerov, Šumperk, Lanškroun, Pardubice, Bystré, Ústí nad Orlicí, Plzeň, Domažlice, Nymburk, Černošice, Úvaly, Nové Město na Moravě, Liptál, Zlín, Valašské Meziříčí, Chabařovice, Ústí nad Labem, Litvínov a Žatec.

Katerina Vlasáková

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...