Frankovka rosé z Horákova vinařství z Vrbice šampionem Vinum Juvenale

Brno, 24. února 2011 (MEDIAFAX) - Vítězem mezinárodní soutěžní přehlídky mladých vín Vinum Juvenale 2010 se stalo Vinařství Horák z Vrbice na Břeclavsku se svou Frankovkou rosé-pozdní sběr. Uvedené vinařství obdrželo zároveň Cenu hejtmana za nejlépe hodnocenou kolekci vín, řekl mluvčí hejtmanství Jan Chmelíček.

vinum2010-250

Soutěž Vinum Juvenale patří k největším vinařským akcím v Česku. O titul šampiona mladých vín se při ní v Brně letos pojedenácté utkalo 542 vzorků vín z Moravy, Čech i Slovenska. Součástí přehlídky byla i soutěž Královna vín České republiky pro rok 2011 - šerpu z rukou hejtmana Michal Haška převzala Šárka Otavová z Velkých Pavlovic.

Jiří Nováček

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...