Vydražte si motýlka a pomozte měnit dětské osudy

Brno, 22. února 2011 - I mávnutí křídel jednoho motýla může způsobit vichřici na druhé straně zeměkoule. V případě aukce nestátní neziskové organizace Ratolesti Brno, jež se takzvaným motýlím efektem inspirovala, platí, že i pouhé vydražení jediného motýlka může způsobit velkou změnu k lepšímu v životě znevýhodněného dítěte.

motylek


V termínu od 16. února do 2. března probíhá na internetovém serveru Odklepnuto.cz aukce motýlků (myšleno oděvního doplňku), které darovaly známé osobnosti. Výtěžek aukce je určen k podpoře sociálně a ekonomicky znevýhodněných dětí a mladých lidí ze sociálních programů Ratolesti Brno.

Vydražit si můžete motýlka například od dramatika, spisovatele a bývalého prezidenta Václava Havla, ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, ředitele Národního divadla v Brně Daniela Dvořáka, moderátora, herce a hudebníka Marka Ebena, herce Stanislava Zindulky, psychiatra a básníka Dr. Jana Cimického, jazzového zpěváka Ladislava Kerndla, mezinárodně známého houslisty Václava Hudečka a zpěváka a zakladatele vokálního uskupení 4TET Jiřího Korna. Těšit se můžete také na kravatu od ombudsmana JUDr. Pavla Varvařovského, známého baviče, herce a moderátora Karla Šípa a svůj tradiční doplněk – šátek – zaslal i houslový virtuos Pavel Šporcl.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...