Degustace slavných francouzských vín v Brně

Moravská banka vín a společnost Merlot d'Or  uspořádaly 26. října poprvé v Brně akci SOMMELIÉR SELECTION 2010. Veřejná degustace francouzských vín přilákala do vinného sklepa Partner Centrum na ulici Hlinky na devadesát milovníků dobrého vína. Stejně jako v Praze má akce omezenou kapacitu, aby si lidé mohli v klidu vína přechutnat.

AMP_0028_150x100.jpg

AMP_0004_150x100.jpg
V nabídce byla řada typických vín nejznámějších francouzských oblastí. Nechyběla zde bílá ovocná vína z údolí řeky Loiry, minerální Chardonnay z Chablis, odrůdová vína z Alsaska, sladká z Provence a Sauternes, věhlasné Châteauneuf-du-Pape, červená vína z Bordeaux i Burgundska či pravé Champagne. Celkem 52 perfektně připravených vín, v cenovém rozpětí od 250 do 2000 Kč. Zastoupeny zde byly kategorie AOC, Premier Cru Classé i Grand Cru Classé.
AMP_0005_150x102.jpgPrůřez francouzskými víny byl vhodný pro zkušené znalce, ale i pro naprosté začátečníky. Těm velice pohotově a erudovaně poradili sommelieři Merlot d´Or Miloslav Lerch, Zdeněk Zajíc a Milan Krejčí. Všechna vína byla perfektně připravena, vhodná teplota, podáváni, sklenice, to patřilo k samozřejmému standardu. Na své si jistě přišli obzvláště milovníci minerálních svěžích bílých a barikových ovocných červených vín.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...