Degustace slavných francouzských vín v Brně

Moravská banka vín a společnost Merlot d'Or  uspořádaly 26. října poprvé v Brně akci SOMMELIÉR SELECTION 2010. Veřejná degustace francouzských vín přilákala do vinného sklepa Partner Centrum na ulici Hlinky na devadesát milovníků dobrého vína. Stejně jako v Praze má akce omezenou kapacitu, aby si lidé mohli v klidu vína přechutnat.

AMP_0028_150x100.jpg

AMP_0004_150x100.jpg
V nabídce byla řada typických vín nejznámějších francouzských oblastí. Nechyběla zde bílá ovocná vína z údolí řeky Loiry, minerální Chardonnay z Chablis, odrůdová vína z Alsaska, sladká z Provence a Sauternes, věhlasné Châteauneuf-du-Pape, červená vína z Bordeaux i Burgundska či pravé Champagne. Celkem 52 perfektně připravených vín, v cenovém rozpětí od 250 do 2000 Kč. Zastoupeny zde byly kategorie AOC, Premier Cru Classé i Grand Cru Classé.
AMP_0005_150x102.jpgPrůřez francouzskými víny byl vhodný pro zkušené znalce, ale i pro naprosté začátečníky. Těm velice pohotově a erudovaně poradili sommelieři Merlot d´Or Miloslav Lerch, Zdeněk Zajíc a Milan Krejčí. Všechna vína byla perfektně připravena, vhodná teplota, podáváni, sklenice, to patřilo k samozřejmému standardu. Na své si jistě přišli obzvláště milovníci minerálních svěžích bílých a barikových ovocných červených vín.