V Líšni otevřou nová sportoviště

V salesiánském středisku mládeže v Brně-Líšni byl dokončen projekt SALVe (salesiánský areál líšeňské veřejnosti), díky kterému má mládež k dispozici nové fotbalové a hokejbalové hřiště. Veřejnost se může těšit na letní i zimní bruslení, pro nejmenší bude otevřené dětské hřiště. V rámci projektu byla rozšířena budova o nové učebny a sportovní sál. Z celkových nákladů stavby ve výši 43 mil. Kč bylo 35 mil. Kč financováno z dotace EU. Zbývajících 8 mil. Kč zajišťuje Nadace pro radost převážně z darů individuálních dárců. Polovina této částky je již uhrazena, zbývá zajistit 4 mil. Kč.
Slavnostní otevření nového areálu s atrakcemi pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 23. října ve 14 hodin za účasti významných představitelů politického i kulturního života. Připraven je pestrý program plný soutěží, divadelní představení Járy Cimrmana a hudební vystoupení skupiny Beta Verze.

salve-lisen250


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...