Linka mezi Prahou a Brnem zůstane

Hlavnímu městu Moravy zůstane letecké spojení do Prahy. A to i přesto, že společnost ČSA pravidelnou linku k 1. listopadu zrušila. Česká letecká společnost Central Connect Airlines (CCA) naváže se začátkem zimního letového řádu, tj. od 1. listopadu, na pravidelné lety mezi Brnem a Prahou, které dosud zajišťovala společnost České aerolinie. K tomuto kroku dochází po vzájemných jednáních mezi leteckými společnostmi CCA a ČSA, letišti Brno a Praha a vedením Jihomoravského kraje. Pro cestující veřejnost bude tedy i nadále zajištěno letecké spojení z Brna přes Prahu do řady dalších destinací. Přidělením tzv. Code Share budou mít nadále klienti ČSA a CCA možnost využít rozsáhlé sítě linek do evropských i dálkových destinací, to samozřejmě platí i pro cestující do Brna.
Letadla Saab 340 o kapacitě 33 míst a rovněž posádky společnosti Central Connect Airlines nebudou na lince do Prahy nic nového, protože již dosud mezi Prahou a Brnem létají pod značkou Českých aerolinií na základě pronájmu. CCA také z Brna v květnu zahájila pravidelné spojení dvakrát týdně do chorvatského Zadaru. O podrobnostech letového řádu a dalších údajích bude cestující veřejnost následně informována prostřednictvím sdělovacích prostředků.
 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...