Na VUT v Brně proběhne třetí ročník Letní školy IT pro dívky

Že IT není jen pro kluky, chce přesvědčit již třetí ročník Letní školy IT pro dívky ze středních škol, kterou první týden v měsíci září pořádá Fakulta informačních technologií VUT v Brně za podpory společnosti IBM Česká republika.
Obor informační technologie je jedním z těch, které jsou dlouhodobě úzce spojovány s muži. Zkušenosti z praxe však dokazují, že se jedná o oblast, kterou by přítomnost ženského elementu obohatila. A právě nedostatek žen v oboru IT je hlavním důvodem vzniku tohoto projektu, jehož cílem je oslovit mladé dívky a v teorii i praxi jim ukázat, že IT je zajímavý obor, se kterým mohou spojit svou budoucnost. V termínu od 30. 8. do 3. 9. čeká účastnice bohatý program, během kterého si vyzkouší tvorbu vlastní webové stránky, naučí se zpracovávat audio či video záznam nebo zabrousí do tak netradičních oblastí, jako je například biomedicínská 3D grafika. Praktickou část kurzu pak završí exkurze v brněnském centru sdílených služeb IBM Delivery Center Brno.

holky_1.jpg

„Pro účastnice Letní školy máme připravenou celodenní prohlídku našeho centra v Brně, jejíž součástí je také interaktivní workshop zaměřený na komunikační dovednosti a projektový management. Zároveň se u nás dívky setkají se ženami, které jsou v oboru IT úspěšné, a budou se jich moci zeptat na jejich osobní zkušenosti ze světa IT,“ uvádí Monika Ladmanová, která má v IBM Česká republika na starosti programy společenské odpovědnosti a spolupráce s univerzitami.
Letní škola IT pro dívky ze středních škol proběhne od 30.8. – 3.9. v renovovaných prostorách Fakulty informačních technologií VUT v Brně a bude rozdělena do dvou běhů podle pokročilosti účastnic. Ani začátečnice nemusí mít strach a mohou se do kurzu bez obav přihlásit. Pro mladší dívky ze základních škol je určena tzv. Malá univerzita, která se uskuteční poslední týden v srpnu, v termínu 23.8. až 27.8.
Informace o přihláškách na Letní školu IT pro dívky ze středních škol jsou na www.fit.vutbr.cz/holky/index.html.cz, na Malou univerzitu pro dívky ze základních škol na www.fit.vutbr.cz/holky/malauniverzita.
Zájemci se také mohou připojit do skupiny „FIT sluší dívkám“ na sociální síti Facebook: www.facebook.com/#!/pages/FIT-slusi-divkam/116607041713706?ref=ts.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...