Ryanair rozšíří provoz na brněnském letišti

Společnost Ryanair v úterý 17. srpna oficiálně oznámila, že od 1. listopadu rozšíří letový provoz na brněnském letišti. Se zahájením zimního letového řádu začne Ryanair třikrát týdně – vždy v pondělí, středu a sobotu – provozovat pravidelnou linku Brno-Miláno (Bergamo). Kromě toho rozšíří provoz stávající linky do Londýna-Standstedu z dosavadních čtyř na sedm letů týdně. Ředitel Letiště Brno Tomáš Plaček označil tento krok společnosti Ryanair za významný pro další provoz brněnského vzdušného přístavu. „Destinace severní Itálie je u nás velmi žádána nejen turisty, ale také obchodní klientelou. Navázání leteckého spojení z Brna na letiště Bergamo je také významným mezníkem v dlouholetých partnerských vztazích Jihomoravského kraje s provincií Bergamo,“ řekl Plaček. Informoval, že přesný letový řád včetně časů odletů a příletů bude zveřejněn později.
„V době, kdy se diskutuje o možném zrušení pravidelných letů ČSA mezi Prahou a Brnem můžeme mluvit o zvlášť dobré zprávě pro obyvatele Brna a jižní Moravy, ale nejen pro ně. Každé spojení naší krajské metropole se světem vítáme, protože může nejen usnadnit cestování našich občanů do světa, ale především pomůže zvýšit počet zahraničních turistů navštěvujících náš region. V případě Bergama, které je jedním z letišť obsluhujících severoitalskou metropoli Milán, jsme navíc dvojnásobně spokojeni – linka nám umožňuje přímé spojení s naším partnerským regionem v Itálii. Vedeni kraje v meziregionálních partnerstvích intenzívně podporuje zřizování nových leteckých linek a posílení těch stávajících,“ komentoval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Připomněl, že ani osud spojení Brna s hlavním městem ČR není vedení kraje lhostejný. „Bude to jeden z bodů mých pátečních rozhovorů s ministrem dopravy v Brně,“ řekl hejtman.

let.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...