eWay
Helios

Veletrhy Styl a Kabo mají letos exotickou vůni Indie

riksa_1.jpgNadcházející 36. ročník veletrhů módy Styl a Kabo, který proběhne 24. až 26. srpna, bude výjimečný silnou účastí výrobců textilu z Indie. Na ploše 150 m2 se představí patnáct indických firem se specializací na dámskou a pánskou konfekci, včetně doplňků. Kontraktační, ryze odborné veletrhy chtějí tímto způsobem nabídnout českým podnikatelům další zajímavé obchodní příležitosti.
Nadstandardní zastoupení indických firem je výsledkem spolupráce společnosti Veletrhy Brno a agentury pro podporu exportu konfekce AEPC (Apparel Export Promotion Council). Od svého založení v roce 1978, pod záštitou Ministerstva textilu Indické republiky, vybudovala agentura síť čtyřicet poboček po celé Indii a sdružuje více než sedm tisíc exportérů. Mezi hlavní činnosti agentury patří kromě podpory exportu a propagace indického textilního průmyslu také vzdělávací a osvětové programy. Indie má silnou tradici v textilním průmyslu, vlastní zdroje bavlny a trvale rostoucí trh s konfekcí.
Na srpnovém veletrhu Styl se v pavilonu V na ucelené ploše představí textilní firmy nabízejících džínovou módu, svetry, blůzky, trička, ale také šaty, saka, košile, pyžama i kabelky. V expozicích budou firmy zastupovat jejich majitelé nebo většinoví akcionáři pro okamžité, efektivní a flexibilní obchodní jednání.
Expozice indických firem není jediným místem, které bude věnované Indii. Organizátoři veletrhů při této příležitosti zajistili rozvoz návštěvníků po areálu výstaviště pravými indickými rikšami poháněnými lidskou silou.