Počátkem září se otevřou brány pivovaru Starobrno

Den otevřených dveří připravuje pivovar Starobrno na sobotu 4. září od 14 hodin. Bohatý program plný soutěží, hudby a zábavy slibuje i Starobrněnská večerní škola. Návštěvníci se mohou těšit na hudební skupiny MIG 21, All X a Vypsaná fixa nebo na Lenku Dusilovou s kapelou, čekat na ně bude řada zajímavých atrakcí, a především si budou moci užít adrenalinovou novinku – Starobrno v oblacích.
K největším atrakcím bude totiž patřit tzv. Moravské zlato v oblacích. Na padesátimetrovém jeřábu bude umístěna plošina s kapacitou 22 osob, kde si návštěvníci budou moci vychutnat pivo Starobrno. Vstupenky na plošinu bude možné získat již v předstihu od promotýmů, v restauracích čepujících Starobrno, na stránkách Starobrněnské večerní školy, v soutěžích na rádiu Kiss, a především v soutěžích přímo v den otevřených dveří. Změřit síly budou moci návštěvníci pivovaru například v páce a v přetahování lanem. Partneři Starobrněnské večerní školy zase nabídnou možnost vyzkoušet si například speciální druh skate boardu, tzv. wave board, nebo řízení kite – velkého řiditelného draka.
Na akci bude také stan projektu Domluvme se!, který se zaměřuje na prevenci a zodpovědné chování řidičů v oblasti konzumace alkoholu před jízdou. V průběhu celého odpoledne budou probíhat také exkurze. Organizátoři plánují pivovarem zdarma provést až devět set návštěvníků.
Široká nabídka piv bude zahrnovat Starobrno Medium, Tradiční, Ležák, specialitu Baron Trenck, Heineken či nové nealkoholické Fríí. Fajnšmekři se mohou těšit také na novou nefiltrovanou „třináctku“ Starobrno. Na stáncích se budou čepovat také nealkoholické limonády Zulu. V minulém roce se na akci spotřebovalo více než 260 sudů starobrněnských piv. Připraveno bude také občerstvení, jako je guláš, speciální zelňačka, škvarky s čerstvým chlebem. Loňského dne otevřených dveří v pivovaru Starobrno se zúčastnilo přibližně třináct a půl tisíce lidí.

pivovar_1.jpg