Benefiční aukce uměleckých děl pomůže přírodě

Sedmý ročník benefiční aukce Nadace Veronica se uskuteční v pondělí 23. listopadu v 18 hodin ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně. Výtěžek letošní aukce je určen na záchranu starých a místních ovocných odrůd Bílých Karpat. Aukce se koná vždy v předvánočním období na přelomu listopadu a prosince. Po večerní aukci následuje aukce internetová, která je určena širšímu okruhu zájemců z celé republiky. Při aukci Nadace Veronica spolupracuje s řadou našich předních výtvarníků i fotografů, s Domem umění města Brna, s přední aukční síní 1. Art Consulting. Některá díla darovaná do aukce si lze od půlky listopadu prohlédnout v kavárně knihkupectví Academia. Svými díly aukci letos podpoří výtvarníci Dalibor Chatrný, Rostislav Pospíšil, Josef Ruszelák, Jan Svoboda, Jaroslav Valečka, Olbram Zoubek a další umělci, fotografii daroval fotograf a cestovatel Zdeněk Thoma.

aukce_1.jpg

Od roku 1998 se jednotlivci a organizace z Bílých Karpat snaží opětovně rozvíjet tradiční ovocnářství v Bílých Karpatech. Cílem je zachovat jedinečný genofond krajových odrůd ovocných dřevin. Jednou z možností, jak postupně mizející druhy zachovat a seznámit s nimi širokou veřejnost, jsou i ukázkové sady. Ze získaných prostředků bude podpořena výsadba starých ovocných odrůd a vybudování ukázkového sadu, pěstovaného extenzivním a ekologickým způsobem. Pro záchranu starých odrůd je zásadní vzdělávání, osvěta a práce v terénu. Ukázkový sad v prostředí vzdělávacího střediska Centrum Veronica Hostětín navštíví kolem pěti tisíc lidí ročně.
Výtěžek z aukce přispěje k získání financí na budování a udržování ukázkových sadů starých ovocných odrůd. Je možné přispět i přímo na veřejnou sbírku Nadace Veronica: 3477592/0800 u ČS, variabilní symbol 2311. Každý z dárců se stane symbolickým kmotrem staré nebo místní ovocné odrůdy.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...