2. výročí války na Ukrajině: Na Svoboďáku online promluví Zelenskyj i Pavel

Brno, 21. února 2024 - V sobotu 24. února v 15:30 hodin se na náměstí Svobody v Brně uskutečnjí shromáždění, které má za cíl vyjádřit podporu Ukrajině v boji za svobodu a demokracii. Setkání je organizováno jako připomínka otevřené invazi Ruska v Ukrajinu, která začala před 2 lety, a válku, kterou Kreml rozpoutal již před 10 lety anexí Krymu.

ukrajina trosky vlajka

Svojí účast na akci potvrdili paní primátorka Brna Markéta Vaňková a konzulka Ukrajiny v Brně Anna Proshko. V rámci akce organizátoři připravují online promítání projevu prezidenta České republiky Petra Pavla a prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského.

Shromáždění je součástí celorepublikové akce "Den za Ukrajinu" a v Brně se na organizaci akce podílí společně Ukrajinská iniciativa jižní Moravy, ukrajinští aktivisté Stand with Ukraine – Brno, Paměť národa a Brno pro Ukrajinu, s podporou Konzulátu Ukrajiny v Brně a městské části Brno-střed.

Foto: Ingimage

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...