Brno shromažďuje spacáky, deky a karimatky pro Lvov

Brno, 28. února 2022 - Podpora válkou sužované Ukrajiny pokračuje v Brně shromažďováním hmotné pomoci, konkrétně spacáků, dek a karimatek. Tyto věci jsou akutně potřeba v západoukrajinském Lvově. Ve spolupráci se společností SAKO Brno, a. s., tento materiál můžete věnovat už ode dneška.

spacak zeny

„Už od čtvrtka vidím a vnímám obrovskou míru solidarity a chuť Brňanů pomáhat Ukrajině a jejím statečným obyvatelům. Ode dneška se můžete zapojit také do hmotné pomoci. Shromažďujeme spacáky, deky a karimatky, které můžete odevzdat ve vybraných sběrných střediscích odpadu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Díky komunikaci se Lvovem máme přesné informace o tom, co aktuálně potřebují. Proto prosíme, nenoste žádné jiné věci než zmíněné spacáky, deky a karimatky. Bohužel nemáme momentálně kapacity k přechovávání dalšího materiálu,“ dodala primátorka s tím, že zároveň jednají o uzavření partnerství s tímto západoukrajinským městem.

Více než sto kusů dek s brněnským logem poskytne také Kancelář marketingu a cestovního ruchu ze zásob brněnského e-shopu s dárky z města.

„Tato iniciativa je možná díky spolupráci se společností SAKO Brno. Spacáky, deky a karimatky se ve sběrných dvorech budou umisťovat do speciálních kontejnerů RENAB. Odpadne tak další překládka a celý náklad bude jednodušeji manipulovatelný. Následně náklad odjede k hranicím, odkud bude dopraven přímo do Lvova. Již dnes můžete věci nosit do sběrných dvorů s jedinou výjimkou center na Veveří a na Ukrajinské ulici, které mají v pondělí zavřeno,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události