AVION a IKEA otevřou, Brnu věnovali postele a potraviny za téměř milion

Brno, 11. května 2020 – Pozitivní vývoj koronavirové epidemie přinese i znovuotevření brněnského nákupního centra AVION Shopping Park a obchodního domu IKEA. V pondělí 11. května nákupní centrum opět přivítá po téměř dvouměsíční pauze první zákazníky a otevřou všechny obchody s výjimkou restaurací či kaváren – ty by měly zahájit svůj provoz 25. května. Otevření obchodního centra přitom bude provázet řada preventivních hygienických opatření.

„Bezpečnost našich zákazníků, nájemců a spolupracovníků je naší hlavní prioritou, proto jsme zavedli zvýšená hygienická opatření, při maximálním zachování komfortu nás všech. Při každém vstupu do centra a u hypermarketu Tesco jsme instalovali dávkovače dezinfekcí a jejich obsah denně doplňujeme. Dezinfekce je umístěna i na toaletách, v kojící místnosti a na dalších místech,“ upozornil ředitel centra Petr Navrátil s tím, že výrazně se také zvýšila frekvence průběžného úklidu a společných prostor.

V nákupním centru přibyly i informační plakáty a na exponovaných místech, jakými jsou například pokladny či bankomaty, také navigační samolepky. Ty pomáhají zákazníkům dodržovat bezpečné dvoumetrové rozestupy.

„Ve čtvrtek 7. května jsme rovněž provedli prostorovou dezinfekci celého centra speciálním prostředkem, který vytváří dlouhodobě účinný ochranný polymerový film ničící viry a bakterie,“ podotkl Navrátil. Zákazníkům je rovněž k dispozici automat na roušky, kde je možné koupit nejen roušky různých barev a velikostí, ale také rukavice nebo dezinfekční gel.

„Jsme rádi, že máme opět otevřeno a všem našim zákazníkům i obchodníkům přeji co nejhladší návrat do normálu. Buďme prosím ohleduplní k sobě i ostatním a dodržujme bezpečnostní opatření,“ dodal Navrátil.

Centrum darovalo městu postele i potraviny za 850 tisíc Kč
AVION Shopping Park a IKEA se rovněž zapojili do pomoci jihomoravské metropoli se zvládáním koronavirové pandemie. Obě společnosti na pomoc nejvíce ohroženým skupinám obyvatel věnovaly postele, matrace či lůžkoviny, ale také trvanlivé potraviny. Celková hodnota darů dosáhla výše téměř 850 tisíc korun.

Prvních patnáct postelí s typickým švédským designem již pomáhá v Centru sociálních služeb na Železniční ulici, které slouží jako karanténa pro lidi bez přístřeší. Dalších 150 postelí pak putovalo do skladu městských krizových rezerv. V budoucnu budou lůžka sloužit nejen ve zdravotnických, ale i sociálních službách. AVION také věnuje na pomoc lidem bez přístřeší či sociálně znevýhodněným velké množství trvanlivých potravin, které doplní městskou potravinovou sbírku.


Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  9
10111213141516
17181920212223
242526272830
31      
Nejbližší akce
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. Sportovní den..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020