Brno-střed vyměnilo 42 tun písku ve svých 23 pískovištích

Brno, 6. května 2019 – Městská část Brno-střed zajišťuje správu 23 pískovišť na svém území. Vzhledem k tomu, že chce pro své nejmenší obyvatele zajistit kvalitní a bezpečný prostor pro hru, pravidelně všechna pískoviště čistí a udržuje v pořádku. Ve všech pískovištích proto během dubna zajistila kompletní výměnu písku, a to až do hloubky 40 centimetrů. Do pískovišť bylo navezeno celkem 42 tun nového písku.

pisek piskoviste

„V případě výskytu mimořádného znečištění je městská část připravena výměnu zopakovat, a to i vícekrát, pokud to bude zapotřebí. Podle potřeby se písek dosypává i v průběhu roku. Pracovníci odboru životního prostředí všechna pískoviště pravidelně vizuálně kontrolují, a pokud zjistí jeho znečištění, zajistí nápravu,“ uvedla mluvčí MČ Brno-střed Kateřina Dobešová.

V případě, že by uživatelé zjistili znečištění písku nebo jeho nedostatek, mohou se obrátit na odbor životního prostředí městské části Brno-střed. Mezi pískoviště, která má městská část Brno-střed na starosti, patří:

Obilní trh, Leitnerova-Vodní, Trýbova vnitroblok, Veletržní vnitroblok, Kraví hora, vnitroblok Rybářská II, Kamenomlýnská-Žabovřeská, Bohuslava Martinů, v parku Anthropos, Žlutý kopec-Helgoland, vnitroblok Poříčí-Křídlovická-Zahradnická, vnitroblok Křídlovická-Nové sady-Bezručova, náměstí 28.října, vnitroblok Bayerova-Dřevařská-Botanická-Kotlářská, vnitroblok Botanická-Sokolská-Tučkova-Sušilova, vnitroblok Tučkova, Björnsonův sad, vnitroblok Vsetínská za Albertem, Pšeník-Sovinec a další.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události