Presco Group

Festival Bonjour Brno oslaví čtvrt století i jubileum Kundery

Brno, 6. března 2019 – Ve dnech 1. až 28. dubna ožije Brno francouzskou kulturou. Festival Bonjour letos oslaví 25. výročí vzniku a u té příležitosti bude v Otevřené zahradě Nadace Partnerství zasazen strom česko-francouzského přátelství. Opravdu pestrý a nabitý program navíc zahájí literární večer věnovaný 90. narozeninám francouzského spisovatele českého původu Milana Kundery. 

Podtitulem letošního jubilejního ročníku je Tradice v pohybu: „Odkazuje na čtvrtstoletí trvající zájem Brňanů o francouzskou a frankofonní kulturu a zároveň na nejnovější kulturní trendy. Slovem pohyb jsme chtěli vyjádřit neustálé interakce mezi umělcem a divákem,“ vysvětluje ředitel AllianceFrançaise Brno Jiří Votava.

Každoroční program festivalu je opravdu nabitý a vybere si každá věková kategorie. Různorodost festivalových akcí si klade za cíl oslovit co nejširší publikum. „Zvláštní zřetel bereme na nejmladší a mladé publikum, které se bude na festivalu podílet v roli diváka i účinkujících. Kultura jakožto univerzální dorozumívací prostředek aktivně odstraňuje mezigenerační a sociální bariéry, k čemuž chce festival Bonjour Brno přispět,“ dodává Votava

Letošní program zahájí 1. dubna veřejné čtení 3 + 3 úryvků z románů spisovatele Milana Kundery (*1. 4. 1929 v Brně). Samozřejmě jak v českém, tak i francouzském přednesu. Po čtení proběhne slavnostní zahájení výstavy „Milan Kundera (neztracen) v překladech“, kterou připravila Moravská zemská knihovna, jeden z partnerů festivalu. „Dárkem k narozeninám pak bude pamětní kniha od účastníků festivalu se vzkazy pro pana Kunderu,“ říká produkční festivalu AudeStulírová Martin.

Následovat bude celá řada zajímavých akcí – francouzské filmy v Kině Art, gastronomický zážitek v Otevřené zahradě, koncerty, divadelní představení, akce pro děti, komentovaná prohlídka Po stopách Francouzů v Brně, street art graffiti a francouzská tancovačka na Obilním trhu, retrospektivní výstava plakátů festivalu nebo tradiční francouzský trh Le Rendez-vous na piazzettě před Místodržitelským palácem.

Opravdovou lahůdkou bude neotřelá narozeninová party festivalu v sídle AllianceFrançaise Brno. A jako každoročně bude festival zakončen pétanquovým turnajem v parku Lužánky.

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Nejbližší akce
23.04. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..
21.05. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250