Startuje třetí ročník ankety Statečné psí srdce

pes zachranarBrno, 22. ledna 2013 – Víte o psím hrdinovi, který si zaslouží ocenění za ochranu lidského života či zdraví? Pak jej přihlaste do ankety Statečné psí srdce, kterou pořádá časopis Psí kusy ve spolupráci s projektem Zlatý záchranářský kříž a získejte pro něj uznání odborné i laické veřejnosti.

„Statečné psí srdce je jedinečné ocenění tohoto druhu v České republice. Do projektu jsou zapojeni jak odborníci z různých bezpečnostních a záchranářských profesí, tak široká veřejnost. Nominovat svého psího hrdinu může úplně každý prostřednictvím jednoduchého formuláře na webové stránce," říká šéfredaktor časopisu Psí kusy Dušan Stuchlík.

Lidé mohou své hrdiny přihlásit do poledne 28. února, a to do jedné ze čtyř kategorií: záchranný čin laiků, záchranný čin služebních psů, spící srdce (in memoriam) a pomáhající srdce pro dlouhodobě pomáhající psy. Finálové nominace vyhodnotí přední čeští záchranářští odborníci a další významné osobnosti.

Vítězové Statečného psího srdce automaticky postupují do užších nominací partnerské ankety Zlatý záchranářský kříž. Díky tomu byl například už v minulých letech psí hrdina oceněn prezidentem republiky přímo na pražských Hradčanech.

Anketa je připravena ve spolupráci s odborným záchranářským časopisem Rescue report a pod záštitou Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Vítězové budou vyhlášeni a jejich příběhy zveřejněny v průběhu března. Veškeré informace, přehledy vítězů minulých ročníků, stejně jako formulář pro nominaci najdete na webových stránkách www.statecnepsisrdce.cz.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)