Ilona Csáková: Zapouštím kořeny u Brna

Brno, 2. července 2012 - Jedno z nejšťastnějších životních období nyní zažívá populární zpěvačka Ilona Csáková. Její život se podle jejích slov obrátil zcela naruby, a změn to v poslední době byla opravdu pořádná porce! Svatba, přestěhování na jižní Moravu, narození syna Daniela a nyní i očekávání druhého dítěte.

csakova-01

„Syn Daniel mi změnil život naprosto od základů. Protože narození miminka je pro rodiče úplně radikální změna! Já jsem se sice asi po čtyřech měsících opět vrátila do práce, začala jsem koncertovat, účinkovala jsem i v muzikálu Kat Mydlář, ale pořád je to tak, že v hlavě, srdci a duši pořád myslíte na rodinu a na dítě. Do doby, když jste sám, můžete cokoliv a kdekoliv. Teď ale ne. Mě to ovšem nijak neomezuje, protože když chcete, tak každou změnu přijímáte rád. Život mi to obrátilo úplně naruby, ale já jsem jedině ráda, protože rodinu jsem chtěla," říká Csáková.

Malý Daniel, kterému na podzim budou již tři roky, je prý rozumný decentní rošťák. „Je živý, akční, občas udělá nějakou rošťárnu nebo neposlechne, ale tím, že je bystrý, nedělá žádné nesmyslné věci. A odmlouvá, jen když se mu chce, snad aby mě poškádlil," vysvětluje se smíchem zpěvačka a zanedlouho nastávající maminka. Jestli ovšem bude mít Dan bratříčka či sestřičku, Csáková rozhodně neprozradí. „Zda to bude holka nebo kluk nevím, a ani bych vám to neřekla. Protože můj manžel to nechce vědět a chce to mít jako překvapení. A já jeho přání respektuji," podotýká Csáková s tím, že nyní utlumuje všechny své aktivity na minimum.

csakova-02Vždy činorodá zpěvačka s nabitým programem byla totiž řadu let například i patronkou azylových domů pro matky s dětmi při Armádě spásy. „Zpívání a účinkování v muzikálu včetně této aktivity na nějaký čas pozastavila. Nevím, kdy se znovu vrátím do práce, protože si budu chtít samozřejmě miminko co nejdéle užít," dodává zpěvačka, jejíž kariéra začala již v šestnácti letech účinkováním se skupinou Laura a její tygři.

Ilona Csáková se narodila v Chebu, poté dlouhou dobu žila v Praze. Nyní se ovšem, snad podle hesla „do třetice všeho nejlepšího", trvale usadila kousek za Brnem v Soběšicích. „Domov je tam, kde má člověk nejbližší, které miluje, kde má rodinu. Předtím to bylo u maminky v Chebu, nyní je to tady," říká Csáková s tím, že zde zapouští příslovečné kořeny. Život v dosahu metropole si přitom pochvaluje. „Moc se do Brna nedostanu. Buď jsem někde pryč, nebo jsem vyloženě u nás doma. Tím, že bydlím kousíček mimo a nejsem přímo s městem konfrontovaná, netýkají se mě dopravní špičky ani nic negativního, co přináší život přímo ve městě," vysvětluje Csáková, která si v novém domově už prý stihla splnit svůj zahradnický sen – pořídit si vysněný skleník.

I když o sobě s nadsázkou říká, že je stále „přistěhovalec", Brnu se nevyhýbá. Svědčí o tom například i její účast na křestu medvídků Tobyho a Kuby v brněnské zoologické zahradě. „Bylo mi doporučeno moc se s nimi nekamarádit, přece jen jsou to predátoři. Pohladit jsem se je neodvážila, mají pořádné drápy a můj jiný stav mě trochu limituje. Musím být obezřetná a opatrná," dodává nastávající maminka s tím, že je ráda za každou volnou chvilku, kterou si při mnoha povinnostech může dopřát.

„Když bych si chtěla někam dojít a dopřát si na chvíli čas a pohodu, tak si musím zařídit hlídání. Naštěstí mám bezvadnou babičku s dědou, kteří se Dandy kdykoliv rádi ujmou. Jediná relaxace pro mě je, když se na chvíli natáhnu a trochu se odpoledne prospím a vypnu. Všechny maminky, které jsou doma a starají se o děti, určitě vědí, o čem mluvím," říká zpěvačka.

I na oblíbené víno musí na nějakou dobu zapomenout. „Víno mám ráda, přednost dávám sladšímu. Akorát teď jsem mu z pochopitelných důvodů dala vale," uzavírá se smíchem Ilona Csáková.

Kryštof Turek
Foto: archiv Ilony Csákové

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...