Radnice upravila svůj vánoční program, vypustila diskotéku i ohňostroj s koledami

Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Páteční devatenáctý ročník Vánoc na brněnské radnici se uskuteční, pořadatelé však vzhledem k státnímu smutku vyhlášeném po úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla pozmění jejich program. V úterý se na tom dohodli brněnští radní. Vedení města nařídilo z programu vypustit plánovanou večerní diskotéku a vánoční ohňostroj s hudbou a koledami. Do programu naopak v poledne vloží minutu ticha za Václava Havla. Radní zároveň rozhodli, že v době od 11.59 do 13.00, tedy v době pohřbu bývalého prezidenta, zcela přeruší v celém městě program brněnských Vánoc.

vanoce_strom250_thumb

"Nedovedu si představit, že bychom zrušili akci brněnské Vánoce jako celek, vždyť jejich program je z valné většiny určený našim dětem. Zároveň si nedovedu představit, že by se v pátek, v den smutku, odehrávala před Novou radnicí diskotéka a následoval by ohňostroj," řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD). "Takže jsme udělali rozumný kompromis, který by se, podle mého soudu, líbil zřejmě také Václavu Havlovi, vždyť on byl mistr kompromisů a snahy nalézt řešení," dodal primátor.

Podle místostarosty městské části Brno-střed Libora Šťástky (ODS) bylo už zkraje týdne jasné, že bude zapotřebí upravit páteční program brněnských Vánoc. "Asi každému je jasné, že veřejná diskotéka není vhodná, proto jsme jí zrušili. Ostatní program je hodně dětský a spojený s tradicí Vánoc a ta je myslím ve vztahu k určité pietě v pořádku," uvedl Šťástka.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...