Dvě stě netopýrů zdevastovalo trusem ložnici brněnského vědce

Brno, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Kuriózní pojistnou událost zlikvidovala v září jedna z pojišťoven v Brně. Poskytla mimořádné plnění majiteli domu, do kterého pootevřenou ventilací vlétlo přes 200 netopýrů a majiteli domu trusem zcela zdevastovalo ložnici.

"Netopýři měli při své podzimní migraci mimořádné štěstí v neštěstí – nastěhovali se k profesoru Václavu Tlapákovi z lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně," řekl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Tím si podle něj naprostá většina z nich zachránila život. Vysokoškolskému pedagogovi a soudnímu znalci pro obor Ochrana přírody se totiž podařilo téměř všechny zachránit. Většinu z nich vzal do rukou a pustil na svobodu. Netopýři přitom byli v ložnici domu všude. Viseli na garnýži, na zácloně, spali za obrazy, za zrcadlem nebo na každém vhodném výstupku na nábytku.

"Netopýři hvízdaví se na podzim pravidelně přemísťují do zimovišť a můj byt si vybrali docela náhodně," řekl Tlapák. I když tento druh není chráněný, snažil se, aby jim při vypouštění do přírody neublížil. "Jde o velmi malá zvířata, která se vejdou i do mezer o velikosti jeden a půl centimetru, třeba za obraz. Váží pouze tři až devět gramů, ale když rozepnou blány, mají rozpětí až dvaceti centimetrů," přiblížil Tlapák.

Po této zkušenosti a také proto, že tito tvorové disponují velmi dobrou prostorovou orientací a rádi se tedy vrací, už si raději brněnský vědec pořídil do oken sítě. Ostatně, nebyl sám, kdo se s netopýry musel v poslední době potýkat. Letos jsou totiž podle odborníků přemnoženi.

I když podle mluvčího pojišťovny nebyl brněnský vědec proti náletu netopýrů - z pochopitelných důvodů pojištěný, ústav se rozhodl přesto následky ataku létajících savců v jeho domácnosti mimořádně zlikvidovat. "Zaujal nás totiž neobvykle vstřícný postoj našeho klienta vůči těmto malým letcům," řekl Bálek.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)