VUT- nakladatelství Vutium

Muže rušil hluk ze stavby v sousedství, vzal pistoli a vystřelil po dělnících

Brno, 14. července 2011 (MEDIAFAX) - Čtyřiapadesátiletý muž vystřelil v Brně-Králově Poli na dva zahraniční dělníky, kteří v jeho sousedství pracovali na opravě rodinného domku. Ve čtvrtek to řekla policejní mluvčí Petra Vedrová s tím, že dělníci jej prý hlukem ze stavby nadmíru obtěžovali.

Dělníci se ve středu v Králově Poli věnovali opravám a rekonstrukci rodinného domku. O přestávce si vyšli před dům, kde se posadili před vstupní dveře. "Náhle k nim přišel čtyřiapadesátiletý muž s pistolí v ruce, zastavil se před brankou a začal na oba odpočívající dělníky mířit pistolí. Ti na nic nečekali a utekli se schovat do chodby rodinného domu, kde se zamkli," popsala počátek incidentu policejní mluvčí.

Vzápětí se ozval výstřel, kterým muž prostřelil plastový kbelík od barvy, jenž stál na místě, kde předtím oba muži seděli.

Střelec pak odešel domů, kde jej vzápětí zatkli policisté. Těm vydal i plynovou pistoli se speciálním nástavcem. "Svoje jednání zdůvodnil tím, že mu prý ruply nervy, protože dělníci pracovali příliš hlasitě a rušili jej," konstatovala mluvčí.

Muž je nyní je podezřelý z výtržnictví, za což mu hrozí v případě soudního postihu až dva roky vězení.

Jiří Nováček

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína