Lužánky se ponoří do světa čaje a keramiky

Brno, 18. června 2024 – Čaj není pouze nápojem k zahnání žízně, ale dle čínské a japonské tradice je to především součást životní filozofie a klíč k dobré fyzické i psychické pohodě. Pohled do tradičního čajového umění, východní kultury a kvalitní (nejen čajové) keramiky nabízí už posedmnácté Středisko volného času Lužánky ve spolupráci s brněnskou Chajovnou. Akce s názvem Dny čaje a keramiky se uskuteční o víkendu 22. a 23. června v lužáneckém pracovišti Lidická.

   

Den koček s Kryšpínem na Šelepce

Brno, 17. června 2024 – Neodolatelná příležitost pro milovníky koček a bazárků! Velký prázdninový bazárek s puncem dobrého skutku = pomoc pro 13 útulků a více než 1234 koček = oslava Mezinárodního dne koček na brněnské Šelepce.

   

Nová kampaň DPMB upozorňuje na nevhodné chování v MHD

Brno, 14. června 2024 - Dopravní podnik města Brna spustil novou kampaň #jakodoma, která upozorňuje na nevhodné chování v prostředcích MHD. Situace, ke kterým denně dochází, zpracoval formou komiksů, které jsou k vidění ve vozech. Slibuje si od toho, že nad svým chováním budou cestující více přemýšlet.

   

Na MENDELU vznikl institut, který bojuje proti plýtvání potravinami

Brno, 14. června 2024 - Stále rostoucí plýtvání potravinami je ekonomický, ekologický i etický problém. O jeho řešení se bude snažit FOOD WASTE INSTITUT (FWI), který má sídlo na Mendelově univerzitě v Brně. Univerzita je klíčovým partnerem tohoto unikátního projektu, na jehož činnost přispěl Jihomoravský kraj. FOOD WASTE INSTITUT bude sloužit jako platforma, která propojuje různé zainteresované strany a umožní jim společně pracovat na snižování plýtvání potravinami na všech úrovních potravinového řetězce.

   

Rodičovské vouchery: Od července na příspěvek dosáhnou i předškoláci

Brno, 14. června 2024 - V polovině listopadu loňského roku odstartoval projekt Rodičovských voucherů. Od té doby o ně požádaly stovky rodičů. Proto, aby na podporu volnočasových aktivit dosáhlo více dětí, navrhují radní změnit některé parametry. Finální slovo v této věci budou mít zastupitelé, a to na svém jednání 18. června.

   

Studenti MENDELU a Starobrno spolu připravili limitovanou edici pivního speciálu

Brno, 12. června 2024 - Studenti Mendelovy univerzity v Brně a pivovar Starobrno poprvé v historii společně připravili limitovanou edici pivního speciálu, který ponese název Chmendel. Ochutnají ho návštěvníci Mendel festivalu, který se bude konat 20. července v opatství a jeho okolí na Mendlově náměstí. Jde o první výsledek spolupráce mezi univerzitou a pivovarem, instituce spolu v březnu letošního roku podepsaly memorandum.

   

Přídavek hmyzu může dle vědců zlepšit výživovou hodnotu masných výrobků

Brno, 12. června 2024 - O hmyzu se mluví jako o potenciálním zdroji bílkovin pro budoucnost. Malé larvy obsahují vysoké množství proteinů i zdravých tuků. V porovnání s ostatními hospodářskými zvířaty se zdá být chov hmyzu také ekologičtější. Vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se proto zaměřili na využití hmyzího prášku v masných výrobcích. První výsledky ukazují, že přídavek hmyzí suroviny by mohl vylepšit jejich výživovou hodnotu.

   

Nabídněte nejvíc za jízdu Party Šalinou, pomůžete tím dětskému hospicu

Brno, 11. června 2024 - Brno opět spojí síly ve prospěch dobročinného projektu. Dopravní podnik města Brna spolu s partnery pořádá soutěž nazvanou Party pro Julii, jejíž výtěžek poputuje na konto brněnského dětského hospicu Dům pro Julii. Draží se dvouhodinová jízda Party Šalinou plná dobrého jídla a pití od partnerů akce.

   

Pivovarská restaurace na Mendláku láká na další pivní slavnost

Brno, 11. června 2024 – Letošní v pořadí druhá pivní slavnost, pořádaná pivovarem Starobrno, se uskuteční na terase Pivovarské restaurace na Mendlově náměstí 22. června od 17:00 do 22:00 hodin. Návštěvníci se jako obvykle mohou těšit na bohatý program, vstupné se neplatí.

   

Strana 1 z 318

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
19.06. Od Ábelových dětí po Metu temnostn..
22.06. INTERCANIS..
22.06. Beach volejbal - Český pohár 2* mu..