Dětský hospic Dům pro Julii je hotov, od srpna otevře

Brno, 18. července 2024 - Dlouholeté úsilí, přípravy a plány jsou u konce a město Brno dnes předává hotovou stavbu Domu pro Julii do užívání stejnojmenné organizaci. Péče o děti a mladistvé s nevyléčitelnými nemocemi se jeho srpnovým otevřením v České republice mění. Výstavbu hospice zajistilo na svém pozemku město Brno a o jeho fungování se postará nezisková organizace Dům pro Julii. Budova obklopená zelení se nachází v blízkosti domova pro seniory na Kociánce.

   

Fyzici z Masarykovy univerzity prozkoumají data z družice GRBBeta

Brno, 16. července 2024 - Signály z družice GRBBeta, kterou vynese na oběžnou dráhu raketa Ariane 6 Evropské vesmírné agentury, budou bedlivě sledovat také astrofyzici z Masarykovy univerzity. Ti se významně podíleli na přípravě projektu a budou analyzovat data z detektoru gamma záblesků, který je na družici umístěn. Vědci také otestují nejmenší astrofyzikální kameru ve vesmíru LuvCAM citlivou v ultrafialové části spektra. Start rakety Ariane 6 z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně je naplánován na úterý 9. 7. 2024 mezi 20:00 až 23:00 SELČ.

   

Na Brno Grand Prix Revival 2024 vystaví Technické muzeum historické vozy

Brno, 12. července 2024 – Druhý červencový víkend bude patřit na autodromu v Brně historickým závodním vozům. V sobotu a v neděli 13.–14. července se po deseti letech vrací na trať Masarykova okruhu nejprestižnější evropská závodní série historických automobilů – Brno Grand Prix Revival, jejímž partnerem je i Technické muzeum v Brně (TMB). Diváci zažijí atmosféru skutečného závodění s časomírou a během jednoho víkendu uvidí sto let automobilového závodění – od meziválečných vozů Grand Prix až po klasickou Formuli 1.

   

Bezkontaktní nákup jízdenek „Pípni a jeď“ v Brně slaví čtyři roky

Brno, 8. července 2024 - Služba Pípni a jeď, která umožňuje cestujícím snadný nákup elektronické jízdenky přímo ve voze, oslavil čtyři roky. Dopravní podnik města Brna (DPMB) nabízí bezkontaktní platby od 1. července 2020. Za tu dobu provedli cestující brněnské hromadné dopravy téměř 45 milionů transakcí, z nichž vznikly jízdenky v celkové hodnotě přes 700 milionů Kč. Každý den si jednorázovou jízdenku pomocí přiložení karty nebo mobilního telefonu pořídí zhruba 35 tisíc lidí.

   

Podzemní kontejnery v Brně vyváží popelářský vůz s hydraulickým jeřábem

Brno, 4. července 2024 – Brněnskou síť podzemních kontejnerů začal obsluhovat první popelářský vůz s integrovaným výklopným hydraulickým ramenem. Pro odpadovou společnost SAKO Brno to znamená nejméně trojnásobnou úsporu času i pohonných hmot.

   

Lesy Mendelovy univerzity zasáhla bouře, poničeny jsou tisíce stromů

Brno, 1. července 2024 - Lesy Mendelovy univerzity zasáhla v pátek 21. června silná bouře. Ze tří polesí Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny (ŠLP Křtiny), který v lesích MENDELU hospodaří, je nejvíce postiženo polesí Habrůvka. První odhady hovoří o více než 40 tisících poškozených stromů. Následkem kalamity je pro veřejnost pohyb v lesích MENDELU nebezpečný.

   

Jak jsou spoje vytížené? DPMB zavede automatické sčítání cestujících

Brno, 30. června 2024 - Dopravní podnik města Brna bude efektivněji počítat cestující ve vozech. Díky systému na automatické sčítání cestujících získá přesný přehled o počtu lidí na linkách. Umožní to vyhodnotit zájem cestujících o konkrétní spoje a lepší rozvržení intervalů mezi nimi.

   

Vědci z MENDELU zkouší prodloužit život imunitním buňkám rostlin

Brno, 30. června 2024 - Na posílení imunitního systému lidí i zvířat se v novém výzkumu zaměřili vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Výzkumníci zkouší podpořit délku života imunitních buněk pomocí látek, které využívají rostliny k ochraně před stresem. Díky takzvaným fytonutrientům by imunitní buňky mohly v těle déle přežívat a efektivněji se tak vypořádat s nastupující nemocí.

   

Za zajímavé ekonomické diplomové práce čeká na vysokoškoláky 60 tisíc Kč

Brno, 27. června 2024 - Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za zajímavé diplomové práce, a zároveň ocenit i pedagogy za odborné vedení jejich diplomantů. Ale také poskytnout vysokoškolákům zpětnou vazbu a vyzdvihnout netradičně zpracovaná ekonomická témata. I takové jsou cíle již šestého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé ekonomické diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

   

Strana 1 z 319

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...