V Brně vystavují nejvzácnější liturgické oděvy zdejší diecéze

Brno, 24. května 2023 - Před několika dny začala souběžně v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity a v Diecézním muzeu na Petrově výstava nejvzácnějších liturgických oděvů Diecéze brněnské. Potrvá do 2. června, přičemž od července do září pak bude součástí expozice v želivském klášteře.

  • Festival na Špilberku bude nabitý chutěmi, zážitky a zábavou

    Festival na Špilberku bude nabitý chutěmi, zážitky a zábavou

    Víte jak chutnají žabí stehýnka obalená v pancettě? Vyzkoušeli jste někdy grilovanou chobotnici s wasabi majonézou? Láká vás maso z krokodýla nebo zebry? A co takhle telecí se smržovým sosem? Tohle všechno a mnohem, mnohem víc gastronomických zážitků doveze do Brna Prima FRESH festival. V pátek a sobotu 2. a 3....
   

Letošní zima byla teplejší, ale topná sezóna v Brně byla delší

Brno, 23. května 2023 – Teplárny Brno přerušily od 22. května dodávky tepla. Topily tak nepřetržitě od 19. září loňského roku. „Vloni jsme přestali topit už počátkem května, letos chladnější počasí přetrvávalo přece jen o něco déle. Podle předpovědi meteorologů se ale zdá, že toto první přerušení se stane také definitivním ukončením topné sezony 2022/23. Kdyby se však ještě výrazně ochladilo, jsme připraveni v rámci vyhlášky dodávky neprodleně obnovit,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

   

Bosonohy připravují cyklostezku do Kohoutovic

Brno, 22. května 2023 – Cyklisté se mohou těšit na nové propojení z Bosonoh přes Kohoutovice až na Žebětín nebo Bystrc. Před několika lety došlo díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás právě k propojení Kohoutovic a Žebětína přes oboru Holedná. Nyní se chystá napojení až do Bosonoh.

   

Dáme na vás 2023: Brňané podali do participativního rozpočtu 138 projektů

Brno, 17. května 2023 - Celkem 138 projektů za více než čtvrt miliardy – to je výsledek letošní první fáze projektu Dáme na vás. Brňané mohli své nápady do sedmého ročníku participativního rozpočtu přihlašovat do pondělí 15. května, podporu ostatních obyvatel města však sbírají až do 31. května.

   

Žabovřesky mají první Literární lavičku, projektoval ji Radko Květ

Brno, 16. května 2023 – Žabovřesky mají svou první literární lavičku. Díky autorskému návrhu jednoho z nejuznávanějších architektů současnosti, Ing. arch. Radko Květa, mohou občané využívat zcela originálního posezení i možnosti vzájemného sdílení již použitých knih. Myšlenka re-use knih, časopisů, ale i možnost strávit příjemnou chvíli pod korunami stromů, dává této instalaci osobitý charakter.

   

Legendární hotel Cosmopolitan v Boby centru slaví letos 30 let

Brno, 14. května 2023 – Legendární brněnský hotel Cosmopolitan v brněnském Boby centru slaví letos třicet let. K zahájení oslav připravil michelinský šéfkuchař Angelo Sabatelli zajímavou šestichodovou večeři. Návštěvníci večera, kterými byli osobnosti brněnského průmyslu, kultury, politiky i sportu měli možnost ochutnat nevšední speciality. Začala tak oslava hotelu, který si prošel zajímavým vývojem.

   

Den včel mohou Brňané oslavit v Lužánkách

Brno, 12. května 2023 – Jak to vypadá ve včelím úlu? Jaké role zastávají jednotlivé včely? A jak se stáčí med? Vše se dozvíte a na vlastní kůži zažijete na Dni včel v Lužánkách. Akci pro děti a dospělé s ukázkami, ochutnávkami a kvízem pořádá v pátek 19. května Středisko volného času Lužánky na pracovišti Lidická ve spolupráci s projektem Včely do Brna, který vznikl díky Participativnímu rozpočtu Brna Dáme na vás.

   

Vědci z MENDELU prozkoumají, jak se v jídle při rozvozu množí bakterie

Brno, 8. května 2023 - Obliba donáškových služeb mezi lidmi v posledních letech roste. Rozvoz nabízí stále více restaurací, které začaly s přepravou jídla například už v době pandemických omezení. Vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se ve spolupráci s kolegy z Veterinární univerzity Brno rozhodli prozkoumat, jakým způsobem se při převozu a následném chladnutí množí v jídle vybrané bakterie. Zvolené mikroorganismy totiž lidem mohou způsobit i vážné zdravotní problémy.

   

Sociální nadační fond pomáhá nemocným dětem už 30 let, zapojte se i vy!

Brno, 4. května 2023 - Auto pro Šimona s křehkými kostmi, aby se vždycky dostal bezpečně do nemocnice. Efektivní rehabilitace pro Davídka a Adélu, kteří se perou s vážným postižením. Pomoci uskutečnit tato přání může ve středu každý návštěvník Charitativního koncertu pro Sociální nadační fond. Hudební akce s doprovodným programem pro děti je zároveň narozeninovou oslavou fondu, který byl založen právě před 30 lety.

   

Strana 1 z 296

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF