Michlovský

Pneumobily studentů VUT porazily 36 evropských univerzitních týmů

Brno, 18. května 2018 – Hned se dvěma vozidly, která pohání stlačený vzduch, zabodovali studenti Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT na mezinárodních závodech studentských týmů v Maďarsku. Z pěti soutěžních disciplín ve třech zvítězili, v dalších obsadili 3. a 4. místo. V konkurenci 36 univerzitních týmů tak dosáhli nejlepšího výsledku ve svojí historii a dostali se do evropské špičky. Pneumobil Racing Team Brno je jediným zástupcem České republiky na závodech pneumobilů.

   

Muzea a galerie otevřou o páteční noci své brány dokořán!

Brno, 17. května 2018 – Na tři desítky muzeí a galerií otevřou v pátek večer a v noci své brány dokořán. Uskuteční se totiž již čtrnáctý ročník Muzejní noci. Rok 2018 je pro celou zemi mimořádný – slavíme významná jubilea spjatá s českou státností. Také v Brně se budou konat tematické oslavy a právě Muzejní noc poskytne jednu z příležitostí, kdy mohou lidé navštěvovat kulturní instituce a dozvídat se zajímavosti o české historii, umění, vědě či vzdělávání.

   

Devět brněnských pověstí se dočká netradičního multimediálního hávu

Brno, 15. května 2018 – Devět míst, devět pověstí, devět zvukových, světelných a obrazových instalací. Právě tak bude vypadat netradiční projekt Brrr-No, tedy multimediální místopis brněnských pověstí. Ten pro letošní Muzejní noc připravila městská část Brno-střed společně se studenty, absolventy a pedagogy Ateliéru grafického designu a multimédií Fakulty informatiky MU a Ateliéru videa Fakulty výtvarných umění VUT

   

Ve speciálním stanu na Svoboďáku vás zdarma vyšetří na rakovinu

Brno, 13. května 2018 – V pondělí 14. května se na náměstí Svobody bude konat již dvanáctý ročník Stanu proti melanomu, kde se lidé budou moci zdarma nechat vyšetřit na možné riziko nejen kožní rakoviny. Letošní vyšetřovací a preventivní akce se uskuteční pod mottem Černá tečka pod nehtem nemusí být jen modřina a chce upozornit na možnost výskytu melanomů v méně běžných lokalitách.

   

Studentská formule z VUT chce znovu dobýt svět

Brno, 9. května 2018 – Přibližně 34 000 hodin strávili studenti Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně vývojem a stavbou nového modelu formule Dragon 8, se kterou vstoupí do nového ročníku celosvětové soutěže Formula Student. Zrychlení z nuly na sto zvládne karbonový monokok za 3,2 sekundy a vzhledem k poměru výkonu a hmotnosti jej lze přirovnat k hypersportovnímu vozu Bugatti Veyron.

   

Oblíbený běžecký závod pro rodiny s dětmi opět míří do Brna

Brno, 7. května 2018 – V blízkosti Brněnské přehrady se v sobotu 12. května uskuteční 7. ročník běžeckého seriálu Česká Pojišťovna RunTour. A již po šesté zavítá závod do Brna. Délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto distancí jsou pro děti připraveny závody o délce 500 a 1000 metrů.

   

Ve speciálním stanu na Svoboďáku můžete zažít svět nevidomých

Brno, 7. května 2018 - Náměstí Svobody se ve středu 9. května od 10 do 18 hodin stane dějištěm speciální osvětové a zážitkové akce Neboj se (mě). Lidé zde nahlédnou do problematiky prostorové orientace a samostatného pohybu lidí s těžkým zrakovým postižením a vlastními smysly si jejich svět i zažijí.

   

V Avionu vystavují desítky soch z kultovních Star Wars

Brno, 6. května 2018 – Darth Vader i mistr Yoda zamířili do jihomoravské metropole! A prohlédnout si třicet soch a byst ze Star Wars mohou všichni, kdo navštíví tento měsíc AVION Shopping Park Brno. Odstartovala zde totiž jedinečná výstava, která potrvá až do 25. května.

   

Padne na brněnském festivalu těhotenství a rodiny světový rekord?

Brno, 6. května 2018 – Překonat světový rekord v počtu těhotných na jednom místě se pokusí organizátoři Největšího festivalu těhotenství a rodiny, který vypukne v pondělí 7. května v parku u OC Olympia v Brně. Loni se podařilo překonat rekord český, když se na jednom místě shromáždilo 486 těhotných. Letos, pro překonání rekordu světového, je třeba přečíslit stávající rekord 1897 těhotných maminek.

   

Strana 1 z 209

NDB – festival Dance Brno 2018

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tvrdonice - Podluží v písni a tanci
Tvrdonice - otevřené sklepy
VinFest 2018