VUT

VIDA! nabízí zábavnou matematiku na dotek i kutilskou dílnu

Brno, 21. března 2018 - V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! bude až do září otevřena výstava GeomeTRY, která představuje svět hravé matematiky a geometrie. Výstava nabízí více než třicet hravých exponátů zapůjčených z proslulého muzea Mathematikum, které sídlí v německém Gießenu a je prvním matematickým muzeem na celém světě. Exponátů je možné se dotýkat, hrát si s nimi a hledat správná řešení.

Public relations

  • Vystoupení kultovní Freak Power v Brně se blíží

    Vystoupení kultovní Freak Power v Brně se blíží

    Kapela Freak Power, která se nebojí namíchat acid house, acid jazz, funk a trip hop, dorazí za pár dní za českými fanoušky do Prahy a Brna. V čele s nepřehlédnutelným trombonistou a zpěvákem Ashley Slaterem oslnili české fanoušky již v roce 2008 na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, a o rok později vystoupili s velkým úspěchem na festivalu...
   

Svoboďák na týden ožije Velikonočními slavnostmi

Brno, 20. března 2018 – Ve dnech 23. března až 1. cubna ožije brněnské náměstí Svobody již devátým ročníkem Velikonočních slavností. Na nich návštěvníkyčeká na 40 stánků nejrozmanitějšího sortimentu nejen s velikonoční tematikou, dále hudba, zpěv tanec i velikonoční překvapení z Chorvatska.

Public relations

  • Ekologická likvidace autovraku: jde to i jednoduše

    Ekologická likvidace autovraku: jde to i jednoduše

    Havarovaného nebo jiným způsobem poškozeného vozidla, jehož oprava by už byla příliš nákladná, se s ohledem na platné zákony a předpisy nelze zbavit jinak, než v rámci ekologické likvidace autovraku. Rozhodně se však nemusí jednat o komplikovaný proces.
   

Nadaní středoškoláci se v mezinárodní soutěži utkají s umělou inteligencí

Brno, 14. března 2018 - Brněnský kampus v Bohunicích a Biskupské gymnázium se změní od tohoto pátku do neděle ve vesmírnou loď, kterou uchvátí umělá inteligence. Jak ji přelstít a uniknout z vesmírné lodi, to budou řešit nadaní středoškoláci, kteří postoupili do finále mezinárodní soutěže N-trophy.

   

Do Food Boxu mohou lidé dávat jídlo, které poputuje potřebným

Brno, 10. března 2018 - V Brně vznikl speciální Food Box, do kterého můžou lidé vložit trvanlivé potraviny. Ty posléze putují do krajské potravinové banky a dále se distribuují pomáhajícím organizacím. Má se tak snížit plýtvání jídlem a zároveň pomoci potřebným.

   

Novým přírůstkem v zoo je mládě kočkovité šelmy margaye

Brno, 5. března 2018 - Období radosti z mláďat u kočkovitých šelem pokračuje v brněnské zoo i v roce 2018. Loni se na Mniší hoře narodila lvíčata a malí levharti, letos se z potomka těší samice margaye Ichika.

   

Objevte tajemství egyptských pyramid jen pár minut od našich hranic

Mistelbach, 1. března 2018 – Egyptské pyramidy fascinují už od svého vzniku před 4600 lety. Již staří Řekové stáli v úžasu před pyramidami v Gíze a zařadili je mezi sedm divů světa. Od 3. března je v muzeu MAMUZ v rakouském Mistelbachu, pouhých patnáct minut od českých hranic, k vidění výstava Úchvatné pyramidy, která ukazuje, jak dokonale byly pyramidy ve starém Egyptě budovány a jaký mají dodnes vliv na architekturu, módu a umění.

   

Vaňkovku na měsíc zaplní veterány značky Mercedes-Benz

Brno, 28. února 2018 - Více než dvacítka automobilů legendární značky Mercedes-Benz bude součástí velké výstavy, která od 2. do 25. března zaplní prostory brněnské Galerie Vaňkovka. Organizátoři výstavy lákají na celou řadu veteránů, které mapují nejen historii automobilky, ale v podstatě i historii automobilové výroby. V expozici se objeví například Benz Patent Motorwagen, první automobil na světě poháněný spalovacím motorem. Carl Benz na tuto „tříkolku“ získal patent v roce 1886.

   

Remek v Brně oslaví 40. výročí letu do vesmíru s řadou kosmonautů

Brno, 28. února 2018 - Co jste dělali v březnu roku 1978? Byli jste někteří z vás vůbec na světě? Nebo si pamatujete už první let člověka Jurije Gagarina do vesmíru v roce 1961? Zdá se to neuvěřitelné, ale už je to skutečně 40 let, co kolem Země létala československo-sovětská výprava lodi Sojuz 28 s Vladimírem Remkem a Alexejem Gubarevem na palubě. A právě Remek se 7. března zúčastní akce s názvem Rojení kosmonautů, která všem fanouškům vesmíru nabídne bohatý doprovodný program!

   

Netradiční maraton podpoří nemocné s roztroušenou sklerózou

Brno, 26. února 2018 – Desítky lidí z Brna a okolí si za čtyři dny nazují tenisky, oblečou sportovní oděv a vyrazí do Lázeňského a relaxačního centra Rašínova a Dětského centra TJ Sokol Brno 1. Startuje tady totiž Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS). Sportuchtiví účastníci akce se připojí k dalším stovkám lidí po celé republice, kteří se rozhodli podpořit nemocné a účastní se 24hodinového cvičebního programu.

   

Strana 1 z 205

Nové povinné ručení

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Freek Power