VUT

Špilberk nabízí hravou prohlídku kasemat s rozšířenou realitou

Brno, 20. června 2018 – Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – to vše nabízí novinka Muzea města Brna na hradě Špilberku. Hra „Příběhy z kasemat“ návštěvníkům představí tuto klasickou brněnskou památku zážitkovým způsobem: lidé zakusí tajemno, poznají část místních dějin a zároveň si procvičí mozek. Prohlídka, která propojuje rozšířenou realitu a hru, zatím nemá v Česku obdoby.

   

V Brně oslaví Midsommar, jeden z nejdůležitějších švédských svátků

Brno, 20. června 2018 – Ochutnávka švédských specialit, hity skupiny ABBA nebo přednášky o poslední evropské divočině připomínající Aljašku. Právě tak bude vypadat víkend 23.–24. června v AVION Shopping Parku Brno, který bude patřit oslavě letního slunovratu – Midsommar. Tento svátek je pro Seveřany jedním z nejdůležitějších.

   

Brněnští středoškoláci ovládli celostátní soutěž nadaných studentů

Brno, 19. června 2018 – Program pro automatickou kontrolu výslovnosti u výuky jazyků nebo robot, který by mohl nahradit astronauty při opravách a údržbě Mezinárodní vesmírné stanice. I s těmito pracemi se o víkendu utkali nadaní středoškoláci z Jihomoravského kraje v celostátním kole soutěže SOČ, tedy Středoškolské odborné činnosti.

   

Riviéra prošla rozsáhlou rekonstrukcí a zahajuje letní sezonu

Brno, 16. června 2018 - Nový tobogan, skluzavka, zavlažování trávníků a hlavně bazény, z nichž už neuniká voda. Deset měsíců rekonstrukce uplynulo a brněnské koupaliště Riviéra v sobotu 16. června opět otevírá brány návštěvníkům.

   

Zoo slaví úspěch v ochraně dudků, zahnízdili ve speciální budce

Brno, 15. června 2018 – Velkým úspěchem pokračuje projekt na ochranu dudka chocholatého na jižní Moravě, který před dvěma roky odstartovala Zoo Brno. V jedné z budek (dudníků) i letos zahnízdil pár dudků a vyvedl mláďata. Odchov je o to cennější, že tito konkrétní ptáci dokázali proletět veškerými nástrahami ve Středomoří a vrátili se zpět, aby posílili populaci tohoto druhu.

   

Hvězdami festivalu v Králově Poli budou Kazma a Verona

Brno, 14. června 2018 – Ke každému létu neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Ještě než se sezóna naplno rozjede, mají Brňané možnost se na ni náležitě připravit na tradičním KrPole Festivalu! Ten se letos uskuteční v pátek 15. června před Nákupním centrem Královo Pole.

   

Slavnosti moře na Kraví hoře budou největší mořskou grilovačkou v ČR!

Brno, 11. června 2018 – Předposlední červnový víkend zaplaví Kraví horu rybí speciality od předních kuchařů brněnských restaurací. Návštěvníci mohou opět čekat největší grilování mořských ryb a darů moře v České republice. Na své si přijdou dospělí i děti.

   

Sázení slunečnic v Brně podpoří nemocné s roztroušenou sklerózou

Brno, 9. června 2018 – Sázení žlutých slunečnic v úterý 12. června v Brně upozorní na potíže pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Nemocí, která postihuje nejčastěji mladé ženy, v Jihomoravském kraji trpí kolem 2000 lidí. Onemocnění přináší poruchy vidění, hybnosti i další potíže, včasná léčba zachrání 20 až 30 let aktivního života. Právě optimistický květ slunečnice, která od rána otáčí hlavu za sluncem, má vyjadřovat naději těchto pacientů. Dobrá psychika je v jejich léčbě stěžejní.

   

Na přehradě představí speciální elektrosurfy

Brno, 8. června 2018 – Se surfy s vlastním pohonem nyní společnost JetSurf dobývá svět. Doposud je však vybavovala jen spalovacím motorem. Prototyp poháněný elektřinou je novinkou, kterou představí tento víkend na brněnské přehradě v rámci světové závodní série MotoSurf WorldCup.

   

Strana 1 z 210

Letní shakespearovské slavnosti Brno 2018

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Slavnosti moře