Vánoce v Lužánkách si užijí rodiny po celý měsíc i mezi svátky

Brno, 1. prosince 2023 – Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce, dárky a upečete perníčky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, vystoupení, tematickou čtenářskou dílnu a pohádkovou procházku? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Nově také vytuněný e-shop se stylovým oblečením.

   

Nová linka SAKO Brno vytřídila již 7 tisíc tun platu a kovových obalů

Brno, 1. prosince 2023 - Už téměř sedm tisíc tun plastu a kovových obalů vytřídila automatická třídicí linka v Brně od zahájení pravidelného provozu v březnu tohoto roku. Odpadová a svozová společnost SAKO Brno počítá s tím, že do konce prosince ještě nejméně tisíc tun přibyde. Vytížení linky je velké, o vytříděné druhotné suroviny je zájem, proto SAKO Brno hledá zaměstnance pro spuštění druhé směny.

   

Šifrovací hra pomůže životnímu prostředí v Brně

Brno, 1. prosince 2023 - Environmentální výchovu a osvětovou činnost v Brně podpoří nová šifrovací hra. Brněnští radní doporučili zastupitelstvu schválit využití prostředků v rámci rozpočtu Odboru životního prostředí na vytvoření herního systému a grafického zpracování herního prostředí.

   

Brno iD má nový vizuál a nabízí tradiční Vánoční akci

Brno, 24. listopadu 2023 - Více než 520 tisíc uživatelů, 15 modulů a zcela nový design. To jsou novinky na městském e-shopu Brno iD. Spustila se také tradiční Vánoční akce o dárkové poukazy pro uživatele s plným ověřením.

   

Tři vánoční stromy a 200 koncertů přinesou Brněnské Vánoce

Brno, 24. listopadu 2023 - V centru Brna se 24. listopadu rozsvítí tři vánoční stromy, tím prvním bude Strom republiky na náměstí Svobody, který zde stává už 99 let. Slavnostní zahájení doplní efektní wall-dancing i akrobaté na vysokých chůdách. Další program nabídne v průběhu 30 dnů na všech náměstích více než 200 koncertů!

   

VIDA! bude mít v den stávky otevřeno

Brno, 24. listopadu 2023 - Děti, kterým v pondělí 27. listopadu z důvodu výstražné stávky odpadne výuka, si mohou přijít hrát do brněnského zábavního vědeckého parku VIDA! science centrum. Zábavní park provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

   

Advent na Zelňáku přivítal první návštěvníky

Brno, 19. listopadu 2023 – Tak jako v řadě evropských měst, i v Brně začaly vánoční trhy. Na Zelném trhu jsou od 17. listopadu otevřeny vánoční stánky s řemeslnými výrobky, jídlem a nápoji. V provozu budou do 23. prosince.

   

Díky vědcům z MENDELU vzniká v Kambodži z mangových pecek energie

Brno, 17. listopadu 2023 - Odborníci z Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU pomáhají využívat odpad ze zpracování ovoce a zároveň tak snižovat spotřebu palivového dříví v Kambodži. Z mangových pecek vyrábějí palivové brikety, které jsou následně využívány jako palivo pro domácnosti i zpracovatelské podniky. To má pozitivní vliv jak na omezování skládek odpadu, tak na ochranu místních lesních porostů, které trpí nadměrnou těžbou dřeva.

   

Zoo Brno bude prodávat unikátní eurobankovku s motivem smějících se vlků

Brno, 16. listopadu 2023 - Speciální emise suvenýrových eurobankovek k 70 letům Zoo Brno jde do prodeje. Zájemci mohou přijít v pátek 17. 11. k Exotáriu, kde bude eurobankovka s celosvětově známým motivem smějících se vlků k dostání. Kromě toho jsme pro děti připravili kreativní dílničky s výrobou vánočních ozdob, chybět nebudou ani komentovaná krmení.

   

Strana 1 z 306

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události