Hrad Veveří bude hostit velkolepé slavnosti uzeného a vína

Brno, 26. února 2018 - Hrad Veveří provoní první březnový víkend Slavnosti moravského uzeného a vína. Gastronomický festival se v Brně koná již pošesté a kromě uzených dobrot či pravé moravské zabíjačky nebude na akci chybět ani skvělé moravské víno, řemeslný trh a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

   

Tugendhat několikrát zavře, bude se tu natáčet Mawerův Skleněný pokoj

Brno, 25. února 2018 - V prostorách vily Tugendhat se v následujících měsících bude natáčet film Skleněný pokoj. Nový snímek režiséra Julia Ševčíka vzniká na motivy velmi úspěšného stejnojmenného románu britského spisovatele Simona Mawera. Julius Ševčík, který má mimo jiné na kontě kritiky i diváky ceněný film Masaryk, opět obsadí Karla Rodena.

   

Královo Pole bude hostit 4. ročník netradičního mistrovství v žehlení

Brno, 20. února 2018 - Brněnské Nákupní centrum Královo Pole pořádá 24. února již čtvrtý ročník Mistrovství v žehlení. Účastníci z řad veřejnosti mohou poměřit své síly v soutěži týmů, dvojic či jednotlivců. Hlavní závod se zaměří na žehlení košil na čas. Rekord z prvního ročníku se dosud nepodařil nikomu překonat a zůstává tak výzvou i pro letošní soutěžící.

   

Prvním letošním mládětem v zoo se stala zebra Mia

Brno, 17. února 2018 - Prvním mládětem roku 2018 se v brněnské zoo stala samice zebry Grévyho. Malá zebra se narodila 13. ledna v připravené stáji a jednalo se o očekávaný porod, neboť její matka Míša už byla viditelně v pokročilém stádiu březosti. Chovatelé mláděti vybrali jméno Mia.

   

Šest set dětí s roboty z Lega se utká na největší české soutěži

Brno, 14. února 2018 - Nejenom na olympiádě se dějí věci! I Brno v pátek zažije lité souboje. Síly mezi sebou poměří přes 600 dětí ve věku od šesti do devatenácti let, které už tři měsíce staví a pilují techniku na finální závod sezóny – největší Robotiádu v ČR. Ta se koná tento pátek 16. února v zábavním vědeckém parku VIDA!, letos i s mezinárodní účastí dětí z Polska a Slovenska.

   

Projděte si o víkendu Brno s profesionálními průvodci

Brno, 14. února 2018 - Ať je vaším koníčkem architektura, historie, příroda nebo gastronomie, získáte k těmto tématům v Brně zajímavé tištěné průvodce. Poznat však profesi průvodců a užít si s nimi osobní setkání můžete v sobotu 17. a v neděli 18. února. TIC BRNO pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 15. ročník Mezinárodního dne průvodců.

   

Kam na Valentýna? Třeba na radniční věž či do podzemí!

Brno, 13. února 2018 - Nevíte, kam vzít svou drahou polovičku na svátek zamilovaných? Co třeba zamířit přímo do oblak a vystoupat na jednu z brněnských dominant – na věž Staré radnice? Pokud se však bojíte výšek a chcete se držet spíše při zemi, můžete naopak sestoupit přímo do hlubin brněnského podzemí.

   

V zoo už mají konečně jasno: Lvice Kivu porodila samečka a samičku!

Brno, 12. února 2018 - Týdny netrpělivého čekání jsou u konce. Veterinář konečně určil při první prohlídce pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci loňského roku. Lvice Kivu vychovává samce a samici. „Mláďata jsme zvážili, naočkovali, očipovali a samozřejmě jsme také zjistili pohlaví. Mají to hezky rozdělené, jedno lvíče je kluk, druhé holka. Kivu se o ně skvěle stará, i když rodila poprvé,“ řekla kurátorka chovu savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

   

Masarykova univerzita natrvalo vystavila originální Mendelův rukopis

Brno, 11. února 2018 - Originální rukopis Gregora Johana Mendela „Pokusy s rostlinnými hybridy“ zařadilo do své stálé expozice Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity. Jedinečný dokument, který představuje počátky vědního oboru genetika, mohou návštěvníci obdivovat v novém Muzeu starobrněnského opatství, kde Mendel žil a pracoval, a které je s Mendelovým muzeum propojeno.

   

Strana 1 z 203

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250