Královo Pole bude hostit 4. ročník netradičního mistrovství v žehlení

Brno, 20. února 2018 - Brněnské Nákupní centrum Královo Pole pořádá 24. února již čtvrtý ročník Mistrovství v žehlení. Účastníci z řad veřejnosti mohou poměřit své síly v soutěži týmů, dvojic či jednotlivců. Hlavní závod se zaměří na žehlení košil na čas. Rekord z prvního ročníku se dosud nepodařil nikomu překonat a zůstává tak výzvou i pro letošní soutěžící.

   

Prvním letošním mládětem v zoo se stala zebra Mia

Brno, 17. února 2018 - Prvním mládětem roku 2018 se v brněnské zoo stala samice zebry Grévyho. Malá zebra se narodila 13. ledna v připravené stáji a jednalo se o očekávaný porod, neboť její matka Míša už byla viditelně v pokročilém stádiu březosti. Chovatelé mláděti vybrali jméno Mia.

   

Šest set dětí s roboty z Lega se utká na největší české soutěži

Brno, 14. února 2018 - Nejenom na olympiádě se dějí věci! I Brno v pátek zažije lité souboje. Síly mezi sebou poměří přes 600 dětí ve věku od šesti do devatenácti let, které už tři měsíce staví a pilují techniku na finální závod sezóny – největší Robotiádu v ČR. Ta se koná tento pátek 16. února v zábavním vědeckém parku VIDA!, letos i s mezinárodní účastí dětí z Polska a Slovenska.

   

Projděte si o víkendu Brno s profesionálními průvodci

Brno, 14. února 2018 - Ať je vaším koníčkem architektura, historie, příroda nebo gastronomie, získáte k těmto tématům v Brně zajímavé tištěné průvodce. Poznat však profesi průvodců a užít si s nimi osobní setkání můžete v sobotu 17. a v neděli 18. února. TIC BRNO pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 15. ročník Mezinárodního dne průvodců.

   

Kam na Valentýna? Třeba na radniční věž či do podzemí!

Brno, 13. února 2018 - Nevíte, kam vzít svou drahou polovičku na svátek zamilovaných? Co třeba zamířit přímo do oblak a vystoupat na jednu z brněnských dominant – na věž Staré radnice? Pokud se však bojíte výšek a chcete se držet spíše při zemi, můžete naopak sestoupit přímo do hlubin brněnského podzemí.

   

V zoo už mají konečně jasno: Lvice Kivu porodila samečka a samičku!

Brno, 12. února 2018 - Týdny netrpělivého čekání jsou u konce. Veterinář konečně určil při první prohlídce pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci loňského roku. Lvice Kivu vychovává samce a samici. „Mláďata jsme zvážili, naočkovali, očipovali a samozřejmě jsme také zjistili pohlaví. Mají to hezky rozdělené, jedno lvíče je kluk, druhé holka. Kivu se o ně skvěle stará, i když rodila poprvé,“ řekla kurátorka chovu savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

   

Masarykova univerzita natrvalo vystavila originální Mendelův rukopis

Brno, 11. února 2018 - Originální rukopis Gregora Johana Mendela „Pokusy s rostlinnými hybridy“ zařadilo do své stálé expozice Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity. Jedinečný dokument, který představuje počátky vědního oboru genetika, mohou návštěvníci obdivovat v novém Muzeu starobrněnského opatství, kde Mendel žil a pracoval, a které je s Mendelovým muzeum propojeno.

   

Svátek svatého Valentýna – valentýnské tipy

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky.

   

Brněnský fašank připomene tradiční zimní folklorní slavnosti

Brno, 8. února 2018 - Na mnoha místech jižní Moravy patří fašank, neboli masopust, neodmyslitelně k místním tradicím. Slavnosti spojené s oslavou slunovratu jsou součástí folklorních tradic mnoha etnik a prolínají se prakticky celou Evropou. I Brňané se mohou těšit na tuto folklorní slavnost – v úterý 13. února se totiž na náměstí Svobody uskuteční již devátý ročník Fašanku Brno.

   

Strana 1 z 203

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Gopas - G2B TechEd 2018