Novinky brněnských vinoték – duben 2022

Brno, 1. dubna 2022 – Spoustu bublin, růžových a sladkých vín přináší dubnové novinky brněnských vinoték. Na své si přijdou také milovníci organických vín, ale i obdivovatelé mohutných a plných vín z modrých hroznů.

Vivat vinum 10 600x400

 

 

Merlot MM 2019 výběr z hroznů - VINSELEKT MICHLOVSKÝ 69x232

Merlot MM 2019 výběr z hroznů

VINSELEKT MICHLOVSKÝ
Morava, Mikulovská podoblast, Perná, Věstoňsko
1650 Kč (BOR, MBV, VPV, VUR)

Vrstevnatý buket švestkových povidel s tmavým lesním ovocem, čerstvými vlašskými ořechy doplňují likérové višňové pralinky s čokoládovými hoblinami a strukturovanými oenotaniny v závěru. K dušenému jelenímu ramínku s restovanými liškami. S pečenou dýní nebo špikované kančí kýtě se šípkovou omáčkou a jemným perníkovým knedlíkem. Náramně se hodí k pěně z modrého sýru s ořechovými chipsy. Suché červené víno s 15,5 % alkoholu.

  • Velká zlatá medaile – Národní soutěž vín 2021 – Mikulovská podoblast (Valtice)
  • Zlatá medaile – Gilbert & Gaillard (Franice)

Révélation brut rosé Crémant de Limoux AOP - Capdepon 62x232

Révélation brut rosé Crémant de Limoux AOP

Capdepon
Francie, Languedoc-Roussillon, Limoux
299 Kč (U3D)

Jemný růžový Crémant vyrobený tradiční metodou s druhotnou fermentací v láhvi (prize de mousse), zraje nejméně 2 roky na roštech. Odrůdy 60 % Chardonnay, 30 % Chenin Blanc, 10 % Pinot Noir. Hrozny byly sklízeny ručně. Pěna je bohatá a má krásnou perzistenci. Barva je pěkně růžová, vůně je plná ovoce (kdoule) a květů, spojené s lehce praženým nádechem a medovými tóny. Na patře je chuť svěží, s tóny višně. Alkohol 12,5 %.

Ryzlink vlašský 2021 výběr z hroznů - Rodinné vinařství Vican 59x267

Ryzlink vlašský 2021 výběr z hroznů

Rodinné vinařství Vican
Morava, Mikulovská podoblast, Březí, Ořechová hora
289 Kč (VGA)

Bílé suché víno se 7,7 g/l zbytkového cukru, 7,9 g/l kyselin a 12,5 % alkoholu. Zlatavá barva se žlutými odlesky. Mohutné minerální aroma doplněné o vůni vlašských oříšků, mandlí a arašídů. Chuť je harmonická, lehce botrytická, s minerálně kovovou dochutí.

Blanc de blanc organic brut natur 2019 - VINO CIBULKA 66x241

Blanc de blanc Organic brut natur 2019

VINO CIBULKA
Morava, Mikulovská podoblast
485 Kč (U3K)

Sekt odrůdy Chardonnay s 12,5 % alkoholu. Vyrobený klasickou metodou, základní víno zrálo v barikových sudech. Zlatavou barvu se zelenkavými odlesky doprovází příjemná vůně zralých máslových hrušek s kokosem. V chuti jemná dochuť máslové sušenky a elegantní mineralita.

Excellence brut Crémant de Limoux AOP - Capdepon 70x201

Excellence brut Crémant de Limoux AOP

Capdepon
Francie, Languedoc-Roussillon, Limoux
399 Kč (U3D)

Jemný Crémant vyrobený tradiční metodou s druhotnou fermentací v láhvi (prize de mousse), zraje nejméně 1,5 roku v lahvi. Odrůdy 50 % Chardonnay, 40 % Chenin Blanc, 10 % Pinot Noir. Hrozny byly sbírané ručně. Bílá pěna je bohatá a má krásnou perzistenci. Jemné a četné bubliny. Barva je světle žlutá se zlatými odlesky, vůně je plná jemnosti, mísí bílé květy s čerstvým ovocem a medem. Náznak hrušek Williams dodává komplexnost. Na patře je chuť svěží; jemně citrónové chutě a krásná perzistence v závěru. Alkohol 12,5 %.

Pinot Gris organic 2020 výběr z hroznů - VINO CIBULKA 65x241

Pinot Gris Organic 2020 výběr z hroznů

VINO CIBULKA
Morava, Mikulovská podoblast
225 Kč (MBV)

Suché bílé víno s 13,5 % alkoholu. Víno plné syté barvy s jiskrou na menisku, vůně zralých mirabelek a pomerančové kůry s vanilkou. V chuti pak hladkost, jemnost ušlechtilost s dochutí toastované máslové briošky. Středně dlouhý závěr s jemnými strukturovanými taniny. Vhodné k samostatnému pití, nebo v kombinaci s mečounem na pomerančích, nebo k masům s máslovými omáčkami.

 

Cuvée Johanniter Ryzlink rýnský Saphira 2020 moravské zemské víno - Vinařství Michal Janás 63x248

Cuvée Johanniter, Ryzlink rýnský, Saphira 2020 moravské zemské víno

Vinařství Michal Janás
Morava, Slovácká podoblast, Blatnička
180 Kč (JAN)

Bílé polosuché jemně perlivé víno, cuvée tří odrůd: Johanniter, Ryzlink rýnský, Saphira. Víno je dosyceno přírodním CO2, který vznikl při kvašení vína. Výslednému vínu tak dodává jemnost, svěžest na jazyku. Pitelnost podporuje nižší obsah alkoholu (10,5 %) i přiměřené množství zbytkového cukru. Barva světle zlatá, vlně květů a žlutého ovoce, v chuti vyvážené, ovocné, s minerální dochutí.

Solaris 2021 moravské zemské víno - Vinařství Ing. Vojtěch Pazderka 60x250

Solaris 2021 moravské zemské víno

Vinařství Ing. Vojtěch Pazderka
Morava, Mikulovská podoblast, Bulhary, Na Pískách
169 Kč (KAR)

Bílé polosladké víno s 12 % alkoholu, 29,2 g/l zbytkového cukru a 5,5 g/l kyselin. Cukernatost hroznů při sběru byla 23,8 °NM. Víno má příjemnou květinovou vůni a harmonický poměr zbytkového cukru a kyselin. Doporučeno k lehčím jídlům, těstovinám, salátům a dezertům.

Frankovka rosé Frizzante 2021 - Vinařství Cigánek 65x242

Frankovka rosé Frizzante 2021

Vinařství Cigánek
Morava
295 Kč (KAR)

Růžové polosladké víno s 11 % alkoholu, 32 g/l zbytkového cukru a 7,1 g/l kyselin. Osloví nejen svou ovocnou vůní, ale především nasládlou chutí s výraznými tóny jahod, višní a malin. Doporučeno podávat k masitým pokrmům a sýrům.

Lahofer rosé 2021 pozdní sběr - Vinařství LAHOFER 59x263

Lahofer rosé 2021 pozdní sběr

Vinařství LAHOFER
Morava, Znojemská podoblast, Vrbovec, Waldberg
180 Kč (MBV, NCK, PER, UZM, VGA, VUD, VVI)

Růžové polosladké víno s 11 % alkoholu, 40,7 g/l zbytkového cukru a 7,0 g/l kyselin. Lehké svěží víno z odrůd Zweigeltrebe a Svatovavřinecké zaujme jemně růžovou barvou čerstvého grepu a malinovo-jahodovou vůní s nádechem smetany. Šťavnatá a intenzivní chuť sladkých malin je podpořená příjemnou kyselinkou s lehkým citrusovým koncem a vybízí tak k dalšímu napití. Správně vychlazené se stane ideálním osvěžením do teplých dnů.

Merlot 2020 pozdní sběr - Vinařství Baláž 62x249

Merlot 2020 pozdní sběr

Vinařství Baláž
Morava, Mikulovská podoblast, Drnholec, Výsluní
260 Kč (ROC)

Červené suché víno s 12,5 % alkoholu, 4,5 g/l zbytkového cukru a 5,8 g/l kyselin. Rubínově hnědá barva s vůní vyzrálého peckového ovoce, povidel, sladkého koření, sušených bylinek a květů fialek a v závěru lehký nádech hořké čokolády a čerstvě mleté kávy. Doporučeno k červeným masům, zvěřině, kvalitním paštikám a zrajícím aromatickým sýrům.

Cabernet Moravia 2019 pozdní sběr - Vinařství Filiberk 57x264

Cabernet Moravia 2019 pozdní sběr

Vinařství Filiberk
Morava, Velkopavlovická podoblast, Kobylí, Lumperky
385 Kč (U3K)

Červené suché víno s 12,5 % alkoholu, 0,1 g/l zbytkového cukru a 5,6 g/l kyselin. Kvasilo v kádi, zrálo 16 měsíců ve starších sudech barrique. Tmavě granátové, ovocité, nazrálé, komplexní víno s plnou vůní malin, černého rybízu a fialek. S hladkou kyselinkou a jemným tříslem. Elegantní víno, dlouhé v dochuti.

Cuvée Cabernet Sauvignon Alibernet MM 2018 výběr z hroznů - VINSELEKT MICHLOVSKÝ 69x235

Cuvée Cabernet Sauvignon, Alibernet MM 2018 výběr z hroznů 

VINSELEKT MICHLOVSKÝ
Morava, Mikulovská podoblast
1650 Kč (BOR, MBV, VPV, VUR)

Vrstevnatý kabernetový buket černého rybízu, letních ostružin a přezrálých padaných švestek doplňují belgické pralinky se zavařenými tmavými blumami. Robustní odrůdové třísloviny doprovází hebké elagotaniny francouzských dubových sudů. K jehněčí panence s bylinkovou krustou a rozmarýnovou šťávou s konfitovanými bramborami nebo k muflonu sous-vide s omáčkou z aronie a jeřabin. Ideálně doplní zrající sýry s dvojí plísní. Suché červené víno s 13,5 % alkoholu.

  • Zlatá medaile – Národní soutěž vín 2021 – Mikulovská podoblast (Valtice)

Uvedené ceny jsou doporučené koncové, včetně DPH. Jsou platné v den uveřejnění článku a můžou se tak výrazně lišit od aktuální nabídky.

Jan Přikryl, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Přehled vinoték – duben 2022

BOR – Borgo Shop
JAN – Vinotéka vinařství Janás
KAR – Vinárna U Karafy
MBV – Moravská banka vín
NCK – Vinotéka NC Královo Pole
PER – Vinotéka Perkmistr
ROC – RockWine
U3D – u3deci
U3K – Vinotéka U Tří knížat
UZM – Vinný sklep U Žíznivého mnicha
VGA – Vinná Galerie
VPV – Vinotéky Pálavské vrchy
VUD – Vinárnička u Divadla
VUR – Vinotéka u Romana
VVI – Vinotéka Vínovín

Více v: Přehled brněnských vinoték


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...