Moravské Sauvignony zabodovaly na mezinárodní soutěži v Bruselu

Brno, 29. března 2021 – Hned první mezinárodní soutěž vín, které se v roce 2021 zúčastnili, přinesla ocenění pro naše vinaře. Moravské Sauvignony získaly 9 medailí, z toho 3 zlaté a 6 stříbrných, na prestižní soutěži Concours Mondial du Sauvignon, která se konala v belgickém Bruselu. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu, organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

vina z moravy soutez brusel sauvignon

Největšího úspěchu zaznamenalo vinařství Dvořáček LTM, které za svůj Sauvignon 2015, pozdní sběr obdrželo zlatou medaili a zároveň dosáhlo nejvyššího bodového hodnocení v kategorii polosuchá vína. Co do počtu medailí bylo nejúspěšnější vinařství Znovín Znojmo, které za své Sauvignony dostalo hned dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Dvě stříbrné medaile si přivezlo vinařství Vajbar, po jedné vinařství Baloun, Vilavin a Kněží Hora.

„Sauvignon je díky svým vynikajícím aromatickým vlastnostem jednou z nejoblíbenějších odrůd po celém světě. To platí samozřejmě i pro Českou republiku. Moravské Sauvignony se minimálně rovnají těm světovým a to nám letos právě tato soutěž potvrdila,“ komentoval úspěch Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a Salonu vín ČR a dodal: „Věříme, že tento úspěšný start naši vinaři potvrdí i na dalších soutěžích v tomto roce a budou stejně úspěšní jako v tom loňském, medailově rekordním.“

Na již 12. ročníku největší světové soutěže odrůdy Sauvignon hodnotila od 8. do 12. března v Bruselu mezinárodní porota více než 1200 přihlášených vín z celého světa. Soutěž Concours Mondial du Sauvignon je otevřená pro všechny vinařské oblasti na celém světě a má za cíl nejenom propagovat tuto odrůdu a její rozumnou míru konzumace, ale také zvýšit její produkci a seznámit veřejnost s její všestranností.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...