Naši vinaři si z Jihoafrické republiky přivážejí přes dvacet medailí

vino vinari afrikaBrno, 8. října 2018 – Téměř neuvěřitelným medailovým ziskem českých a moravských vín vyvrcholil tuto sobotu 22. ročník mezinárodní soutěže na africkém kontinentu – Michelangelo Wine Awards v Jihoafrické republice poblíž Kapského města. V konkurenci více než 2 000 vín z celého světa porotci ocenili moravské a české vinaře 2 velkými zlatými, 15 zlatými a 4 stříbrnými medailemi.

Velké zlaté medaile získalo Vinařství U Kapličky za Sylvánské zelené 2017 a Znovín Znojmo za Pálavu 2015. Tři zlaté medaile si pak shodně odvezla vinařství Davinus a Víno Marcinčák Mikulov.

„Pozoruhodný je také úspěch českého vinařství Johann W z Třebívlic, které za svůj Pinot Blanc 2015 a Johann W Cuvée 2014 obdrželo zlaté medaile a za Tramín 2016 stříbrnou medaili. Jedná se tak o jeden z historicky největších mezinárodních úspěchů vín z České vinařské oblasti,“ komentoval výsledky soutěže Luboš Bárta, který se soutěže účastnil.

Jako velmi pěkný příspěvek ke stoletému výročí republiky působilo i ocenění našich východních sousedů. Ryzlink rýnský 2017 Miroslava Petrecha z Chateau Belá na jižním Slovensku si totiž odvezl titul nejlepšího zahraničního vína v soutěži.

Účast českých i slovenských vín na letošním ročníku soutěže zaštiťovala opět redakce časopisu SOMMELIER. Vína hodnotili odborníci ze 17 zemí z pěti kontinentů. Michelangelo Wine Awards byla založena v roce 1997 jako jediná mezinárodní vinařská soutěž v jižní Africe. Soutěž každoročně obdrží okolo 2 000 vzorků vín, které jsou hodnoceny 100bodovým systémem OIV.


Související články: