Za růžová vína přivážejí z Cannes naši vinaři 11 medailí

Brno, 5. června 2018 - Patnáctý ročník mezinárodní soutěže růžových vín Concours Mondial du Rosé pořádaný ve francouzském Cannes byl pro moravské a české vinaře vydařený. Ve vysoké konkurenci růžových vín z více jak 25 zemí světa vybojovali jedenáct medailí, z toho 4 zlaté a 7 stříbrných. Oproti loňským pouze stříbrným úspěchům tak dosáhli výrazného zlepšení.

ruzova vina vino vinobrani

„Růžová vína jsou v České republice fenoménem teprve posledních let, a tak se nimi mezinárodní vinařští profesionálové stále ještě seznamují. Prvních medailových úspěchů se naši vinaři dočkali už dříve, velké individuální vítězství slavil předloni Leoš Horák v Paříži, ale čtyři zlaté medaile, navíc pro suché i sladké víno, ale také pro sekt, znamenají definitivní potvrzení naší příslušnosti ke světové špičce také u rosé,“ komentoval mezinárodní úspěch našich rosé Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

Zlatou medaili získaly Vinné sklepy Lechovice za Frankovku slámové víno 2015, Vinařství Zbyněk Osička za Frankovku rosé pozdní sběr 2017, dále pak Vinařství Štěpán Maňák za Rulandské modré rosé výběr z hroznů 2017 a BOHEMIA SEKT za sekt Prestige rosé brut 2015.

Růžová vína jsou ve světě čím dál více oblíbená, a proto se každoročně koná ve francouzském Cannes soutěž věnovaná právě nejlepším růžovým vínům. Po dobu 3 dnů hodnotí 67členná mezinárodní porota z 18 zemí více než 1000 vín z 25 zemí světa.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...