VUT- nakladatelství Vutium

Moravská i česká vína sklidila v Izraeli obrovský úspěch

vinari izraelBrno, 6. prosince 2017 - Na letošním ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Nejenže si odvážejí celkem 27 medailí, ale také titul absolutního Šampiona soutěže.

Titul absolutního Šampiona v konkurenci vín z 30 zemí světa získalo vinařství Znovín Znojmo za Ryzlink rýnský 2015, ledové víno. Toto víno si vysloužilo také ocenění za nejlepší víno ČR, dále za Nejlepší víno v cenové kategorii 37–49,99 dolarů, a navíc získalo ještě velkou zlatou medaili.

Vedle Šampiona si naši vinaři z Izraele odváží také 18 zlatých a 9 stříbrných medailí. Rulandské bílé 2015 Z Habánských sklepů získalo ocenění za nejlepší víno v kategorii 7–10,99 dolarů a zlatou medaili. Davinus si za Sommelier Select Pálavu 2016, pozdní sběr odváží stříbrnou medaili a ocenění za nejlepší víno v kategorii 11–16,99 dolarů. Velkou zlatou medailí byl oceněn také Sauvignon 2016, výběr z bobulí z Vinařství Čech.

„Je to další neskutečný úspěch pro Českou republiku. Výsledky jsou umocněné skutečností, že v některých kategoriích bylo pro udělení zlaté medaile nutné dosáhnout hranice devadesáti bodů,” komentuje výsledky soutěže Miroslav Majer ze společnosti DAVINUS, který v letošním roce předsedal jedné z hodnotících mezinárodních komisí. V porotě ho za Českou republiku doplnil ještě Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů České republiky.

V Izraeli se našim vínům tradičně daří. Z dosavadních dvanácti ročníků se moravská vína stala absolutním mezinárodním Šampionem hned šestkrát! Dvakrát se jím stalo víno Vinselektu Michlovský, po jednom Šampionovi mají Vinařství Čech, Štěpán Maňák a Mikrosvín Mikulov. Nyní se k nim přidává i Znovín Znojmo!

Zajímavostí soutěže je, že se odehrává ve filištínském městě Ashdod na cestě mezi Jaffou a Gazou, které je devatenáctkrát zmiňováno v Bibli.

Zdroj: NVC


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit