Pravidelná degustace Aliance vinařů V8 zavítala do Brna

Brno, 1. listopadu 2017 – Poslední letošní možnost ochutnat vína vinařů V8 pohromadě byla poslední říjnový den v Brně. Degustace asi 60 vín sedmi moravských vinařství proběhla v stylových prostorách Domu umění. Akci navštívilo na 170 hostů.

Brno bylo poslední zastávkou společných degustací ve vybraných městech, kde jednotlivá vinařství prezentují svá vína za osobní účasti majitelů, sklepmistrů či sommelierů. Sedm předních moravských vinařství představilo průřezy svých produkcí. Návštěvníci měli možnost shlédnout krátký film o unikátních viničních tratích a zasoutěžit si o vína z kolekce Grand Cru V8 2017.

Aliance vinařů V8 vznikla v roce 2006 s cílem podpořit výrobu a propagaci vysoce kvalitních moravských vín. Všichni členové V8 dodržují velmi přísná pravidla výroby. Členy aliance jsou vinařství Kolby, Krásná hora, Nové Vinařství, Reisten, Sonberk, Volařík a Víno Marcinčák.

Prostory Domu umění města Brna poskytly adekvátní prostor pro akci tohoto typu. I přes poměrně velkou kumulaci návštěvníků se u nalévání netvořily dlouhé fronty; jistě tomu napomohla i kultivovanost cílové skupiny. Na sedmi stanovištích bylo k dispozici vždy 8 až 10 vín jednotlivých vinařství. Vína představovali zástupci vinařství, takže informace proudily přímo od zdroje. K dispozici byly odpovídající sklenice a takřka vždy správná teplota nápoje, což na podobných akcích nemusí být samozřejmostí. Chvályhodné bylo, že nabízená vína byla k dispozici až do samotného závěru.

Tipy redakce

  • Chardonnay & Rulandské šedé barrique 2013, suché, 379 Kč – Sonberk
  • Ryzlink rýnský 2016 pozdní sběr, polosuché, 191 Kč – Nové Vinařství
  • Cabernet Sauvignon barrique 2015 výběr z hroznů, suché, 320 Kč – Kolby
  • Ryzlink rýnský 2015 výběr z hroznů, polosladké, 250 Kč – Vinařství Volařík
  • Sauvignon bio 2016 pozdní sběr, suché, 199 Kč – Víno Marcinčák
  • Cuvée Victoria 2015, suché, 270 Kč – Krásná hora
  • Pálava 2016 výběr z hroznů, polosladké, 250 Kč – Reisten

Dlouhodobou snahou V8 je důraz na moravská „grand cru“, tedy na výjimečné vinice. Nejlepší vína z těchto poloh vybraly koncem března dvě poroty odborníků (reportáž zde) do dárkové sady Grand Cru V8 Collection a až na jednu výjimku je mohli návštěvníci ochutnat. Kolekce obsahuje 8 vín v dřevěné kazetě a stojí 2 777 Kč. Součástí je i dnes už legendární Pálava 2015 VOC Mikulov ze Sonberku oceněná jako nejlepší suché aromatické víno na Decanter World Wine Awards 2017.

Kolekce Grand Cru V8 2017 600x400

Kolekce Grand Cru V8 2017

foto: Aliance V8
Ceny uvedené v článku jsou včetně DPH a mohou se lišit od aktuálních ceníků.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN