VUT

Jaro na Mutěnsku – klasika i netradiční odrůdy

Brno, 16. března 2017 – První letošní Festival otevřených sklepů s názvem Jaro na Mutěnsku 2017 se blíží. Organizátoři z Nadace Partnerství slibují rekordní počet vinařů, kteří přivítají ve svých sklepech milovníky vína. Ve čtyřech obcích – Mutěnice, Čejč, Hovorany a Šardice – jich má být 36!

Že půjde i o degustaci rekordního počtu vzorků je nasnadě. Místní vinaři jsou pověstní pestrostí nabídky odrůd – klasických i netradičních. Co sud, to jiné víno a je jich tolik, že některé nemůže ani nikdo znát. Účastníky čeká opravdu široká a odrůdově i početně bohatá ochutnávka. Z klasiky se můžou těšit na ryzlinky, chardonky a rulandy, muškáty i veltlíny, ze zřídkavých odrůd jsou už v seznamech pro katalog třeba Monarch, Neronet či Agni.

Na Mutěnsku vloni v květnu část vinic vymrzla, ale podle vinařů je loňský ročník srovnatelný s 2015. K tomu nebude chyběr nabídka jídel pro lačné žaludky i mlsné jazýčky. Stánek s poctivými domácími paštikami u Turzíků v Mutěnicích, grilování selátka u Vydařilých, výběr z hovoranských specialit nebo zvěřinový guláš. Z lehčího občerstvení pak palačinky, bramborové laty nebo dýňová polévka. Celý doprovodný program je k dipozici zde: Program

Ze zákulisí přípravy Festivalu:

"Při focení je vždy veselo. Vinaři se fotí neradi, prý mají ve sklepě bordel, neví, co si mají obléct, tvrdí že se neumí usmívat. Někdy pomůže upíjení ze skleničky. Pan Esterka nám proto hned na druhý den volal, abychom mu fotky poslali, protože jeho žena nevěří, že se u toho smál. Však to pak můžete v průvodci i na panelech posoudit sami."

Jaro na Mutěnsku 600x197

zdroj: Nadace Partnerství


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit