Největší ochutnávka Svatomartinského vína bude v Brně!

Brno, 31. října 2016 – Na svátek svatého Martina, 11. 11. v 11 hodin zahájí slavnostní přípitek letošní ochutnávání Svatomartinských vín. Těšit se můžeme na 100 druhů svatomartinských vín od 100 různých vinařů.

Akce se tak jako v uplynulých letech bude konat na brněnské náměstí Svobody. Každoroční Svatomartinský košt pořádaný Vinařským fondem je nejen přehlídkou skvělých moravských vín, ale i dobrého jídla a tradiční hudby. Vše započne slavnostním přípitkem v pátek 11. 11. symbolicky v 11 hodin, kdy bude na brněnském náměstí Svobody slavnostně otevřena první láhev Svatomartinského vína ročníku 2016. Tu přiveze sv. Martin v čele slavnostního průvodu. Průvodcem celého dne bude Jožka Šmukař spolu s cimbálovou muzikou.

Svatomartinské Brno 2Vstupné na akci činí 150 Kč a zahrnuje skleničku, katalog vín a osm degustačních mincí na ochutnávku. Další mince si návštěvník koštu může průběžně dokupovat (1 mince = 10 Kč = 1 vzorek). Ti, kteří páteční košt nestihnou, budou mít nespočet možností ochutnat letošní Svatomartinské na řadě akcí ve městech, obcích či restauracích a vinotékách hned následující víkend.

Svatomartinské Brno

Program – 11. listopadu, brněnské náměstí Svobody
10:00 Zahájení prodeje degustačních mincí a výdej skla v pokladnách na náměstí
10:30 Zahájení průvodu z Moravského náměstí; v čele Martin na bílém koni
11:00 Zvony z Petrova; slavnostní přípitek
11:30 Zahájení doprovodného kulturního programu - Jožka Šmukař
15:00 Folkteam Pavla Kopřivy
17:30 Ukončení prodeje degustačních mincí
18:00 Konec akce

zdroj: Vinařský fond


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit