VUT- nakladatelství Vutium

10. ročník festivalu šampaňského Grand Jour de Champagne

Praha, 22. září 2016 – Jubilejní X. ročník festivalu champagne a špičkových gastronomických zážitků Grand Jour de Chapagne se koná od 2. až 4. listopadu v Praze, 9. listopadu v Brně.

Kromě velkolepé přehlídky champagne domů Champagne Exhibition se uskuteční také banket á la Nicolas Decherchi z „dvoumichelinské“ restaurace Paloma nebo degustace top champagne v luxusním prezidentském apartmá hotelu InterContinental. Vybrané akce se uskuteční také v sídle francouzského velvyslanectví – Buquoyském paláci – nebo ve Francouzské restauraci Obecního domu. Brněnská část se tradičně odehraje v Hotelu International (BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno).


Každoročně očekávaná přehlídka Champagne Exhibition proběhne v pátek 4. listopadu v Buquoyském paláci. Ani letos nebudou chybět zvučná jména i méně známé, o to však zajímavější champagne domy, jako jsou R & Legras, Taittinger, Louis Roederer, Alfred Gratien, Mailly Grand Cru, DeVenoge, Delamotte, Diebolt Vallois, nováček Lecler Briant a mnoho dalších.

Hvězdný šéfkuchař Nicolas Decherchi připraví velkolepé champagne menu.

Festival každý rok přiváží do České republiky světové gastronomické hvězdy oceněné prestižními michelinskými hvězdami. Nejinak tomu bude letos, kdy pozvání organizátorů přijal Nicilas Decherchi, šéfkuchař restaurace Paloma v Mougins nedaleko Cannes. Restaurace obdržela své první michelinské ocenění pouhého půl roku po otevření, druhou hvězdu pak získala po zhruba dvou a půl letech provozu, což je bezesporu naprostý unikát.

Restaurace dostala jméno Paloma podle nejmladší dcery malíře Pabla Picassa, který v Mougins nějaký čas žil.

Více informací o letošní Grand Jour de Champagne najdete na www.champagne-grandjour.cz.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit