VUT- nakladatelství Vutium

Kam za vínem na jižní Moravě o velikonočním víkendu 4.-5. dubna?

Brno, 1. dubna 2015 – Prodloužený velikonoční víkend a volné pondělí přímo lákají k tomu, zamířit na některý z mnoha koštů vína. Máme pro vás dobrou zprávu! Tento víkend se jich na jižní Moravě uskuteční desítky! Jejich přehled přinášíme níže.

3.–6. dubna
Zaječí, Vinařství U Kapličky
Již tradiční akci Velikonoční košt vín a velikonoční menu koná letos Vinařství U Kapličky v Zaječí ve velkém. Během celého víkendu mohou hosté ochutnat vína, co hrdlo ráčí a zanotovat s cimbálovou muzikou.

4. dubna
Šatov, kulturní dům
32. ročník Velikonoční výstavy vín v Šatově se koná od 9 hodin. Po celý den je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program a cimbálová muzika. Akce plynule přechází ve 20 hodin na taneční zábavu.

4. dubna
Břestek, sportovní hala
41. ročník Velikonočního koštu vín ve městě Břestek se koná ve 14 hodin a od 17 hodin zahraje k poslechu a tanci cimbálová muzika. Dále se hosté mohou těšit na ochutnávku holandských sýrů a bohatou tombolu.

4. dubna
Hnanice, Národní park Podyjí
Den Znovín Walkingu se koná ve Hnanicích. Účastníci se mohou projít po turistických trasách s holemi v nádherné vinorodé krajině a na čtyřech ochutnávkových stáncích mají možnost ochutnat několik zajímavých vín. Akce probíhá od 9 do 18 hodin.

4. dubna
Hustopeče, Hotel Centro
Vína z celé České republiky i ze Slovenska se utkají v dalším ročníku soutěže O Hustopečskou pečeť. Představí se zde vína tradičních odrůd pro hustopečský region z vinic České i Slovenské republiky. Vína ohodnocená certifikovanými degustátory budou dekorována Hustopečskou pečetí, jež byla odedávna symbolem hustopečského vinařství a do povýšení Hustopečí na město, císařem Maxmiliánem II., byla považována za znak tehdejšího městečka.

4. dubna
Pavlov, kulturní dům
Tradiční výstava pálavských vín v Pavlově za účasti cimbálové muziky začíná na velikonoční sobotu v 10 hodin. Bude zde vystaveno cca 500 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, vč. zahraničních vzorků. Tato výstava je již desetiletí vyhledávána milovníky vín kvůli výborným vínům, příjemnému prostředí s cimbálovou muzikou a možností spojit ochutnávku vína s procházkou po historické vinařské obci či výletem po chráněné krajinné oblasti Pálava.

4. dubna
Valtice, vinné sklepy a vinotéky
V sobotu od 10. hodin se pro veřejnost otevřou sklepy registrovaných vinařů a vinoték ve Valticích. Velikonoční otevřené sklepy s putováním ze sklepa do sklepa nabídnou ochutnávky vína i bohaté občerstvení.

4. dubna
Bzenec, Zámecké vinařství Bzenec
Velikonoční otevřené sklepy Zámeckého vinařství Bzenec nabídnou k degustaci 3 krásné kolekce vín „Vinařovo EGO“, špičková vína v čele s Šampionem Salonu vín 2015 a ochutnávka exkluzivní novinky Terroir. Připravena je degustace archivních ročníků 2007 – 2011 a velikonočního menu. Akce se konána od 13 do 19 hodin.

4. dubna
Vlasatice, sál radnice
Obecní úřad a vinařský spolek ve Vlasaticích zvou na tradiční velikonoční košt vín, který se koná v sobotu 4. dubna od 12 hodin. K poslechu hraje cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic.

4. dubna
Zaječí, Zaječský vinný sklep, Vinařská 479
25. Výstava vín s ochutnávkou v historických sklepních prostorách v Zaječí se koná v 10 hodin. Od 13 hodin hraje cimbálová muzika. K degustaci bude až 500 vzorků vín místních a okolních vinařů. Občerstvení na akci je zajištěno.

4. dubna
Hrádek u Znojma, Kulturní dům Hrádek
Tradiční předvelikonoční výstava vín se koná v Kulturním domě Hrádek od 14. hodin. Předání cen nejlepším vystavovatelům proběhne v 16. hodin a bude následováno posezením u vínečka s písničkou a do ranních hodin bude návštěvníky bavit rocková kapela. Občerstvení bude zajištěno.

5. dubna
Násedlovice, kulturní dům
Jubilejní 20. výstava vín v kulturním domě v Násedlovicích začíná v 10 hodin a nabízí kolem 600 vzorků bílých, růžových a červených vín od okolních pěstitelů. Od 14 hodin hraje cimbálová muzika Friška z Kyjova. Vstupné na celou akci je 200 Kč.

5. dubna
Dolní Věstonice, kulturní dům
41. Velikonoční výstava vín z Pálavy a okolí proběhne v Dolních Věstonicích od 9 hodin. V průběhu výstavy zahraje cimbálová muzika Břeclavan.

5. dubna
Boršice, kulturní dům
50. velikonoční výstava vín se koná v Boršicích. Na této největší výstavě vín na Uherskohradišťsku bývá vystavováno kolem 1 000 vzorků vín. Začátek akce je v 10 hodin a ukončení v 18 hodin. Od 13 hodin zahraje cimbálová muzika Pentla. Občerstvení je zajištěno v podobě zabijačkových specialit.

5. dubna
Rybníky, Kulturní dům Rybníky
Zahrádkáři v Rybníkách pořádají jubilejní 50. výstavu vín pro všechny příznivce a milovníky vína. Velikonoční výstava začne v 10 hodin a k dobré náladě přispěje vystoupení cimbálové muziky od 14 hodin.

5. dubna
Rohatec, kulturní dům
53. Výstava vín z regionu města Rohatec a Slovenska se koná od 10 hodin. Na akci bude kolem 700 vzorků vín. K příjemnému poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika.

5. dubna
Bukovany, sokolovna
55. Místní výstava vín v Bukovanech začíná ve 13. hodin v místní sokolovně. K tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika Pavla Růžičky.

5. dubna
Polešovice, sokolovna
68. velikonoční výstava vín se koná v Polešovicích. Nejstarší košt vína na jižní Moravě začíná v 9 hodin a od 13 hodin hraje cimbálová muzika. Ukončení koštu je v 18.30 hodin.

5. dubna
Milotice, kulturní dům
Tradiční a hojně navštěvovaný košt vín se koná v Miloticích. K poslechu zahraje cimbálová muzika a večer pokračuje taneční zábava s dechovou hudbou. Občerstvení je zajištěno.

5. dubna
Šakvice, sál místní sokolovny
Šakvičtí vinaři zvou všechny příznivce a milovníky dobrého vína na tradiční Velikonoční výstavu vín do Šakvic. Akce začíná v 10 hodin. Každoročně je vystaveno cca 400 vzorků vín od místních vinařů i vinařů z širokého okolí. K dobré náladě přispěje vystoupení cimbálové muziky.

5.–6. dubna
Brno, Sokolovna Jundrov, Stromovka 6
Velikonoční krojovaná zábava spojená s koštem vín a předáváním stárkovství proběhne v Brně a nabídne přes 100 vzorků tuzemských i zahraničních vín. Začátek je v 19 hodin a od 20 hodin zahraje cimbálová muzika. Ve 23 hodin předá stávající hlavní jundrovský stárek funkci svému následovníkovi.

5. dubna
Moravská Nová Ves, sklepní ulička Výmol a Zátiší
Velikonoční neděle mezi sklepy ve Výmolu v Moravské Nové Vsi nabízí kromě tradiční ochutnávky vín a občerstvení i netradiční velikonoční dobroty. Akce začíná v 10 hodin a vstupné je 300,- Kč. Možnost ubytování na prodloužený víkend přímo v Moravské Nové Vsi.

5. dubna
Uherčice (okr. Břeclav), kulturní dům
Velikonoční výstava vín v Uherčicích začíná v 10 hodin. Ke zpěvu i poslechu zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova. Občerstvení a bohatá tombola jsou zajištěny.

5. dubna
Milotice, Kulturní dům Milotice
Tradiční a hojně navštěvovaná Velikonoční výstava vín proběhne v Miloticích. K poslechu zahraje cimbálová muzika a večer pokračuje taneční zábava s dechovou hudbou.

5. dubna
Hlohovec, kulturní dům, Dolní konec 29
ZO ČZS Hlohovec pořádá tradiční Velikonoční košt vín. Tato výstava je v Hlohovci tradičně jedna z nejvýznamnějších událostí roku. Začátek akce je v 10 hodin.

5. dubna
Nový Šaldorf-Sedlešovice, obecní sál
22. prezentační soutěžní přehlídka vín vinařů Nového Šaldorfa-Sedlešovic, vinařů sousedních obcí a partnerských obcí Rakouska se koná od 10 do 22 hodin tradičně na velikonoční neděli.

5. dubna
Bořetice, kulturní dům
Tradiční velikonoční výstava vín, kterou pořádají SSRKH a Obec Bořetice, se koná od 9 do 20 hodin. K poslechu hraje od 14 hodin cimbálová muzika.

5. dubna
Dubňany, hala sportcentrum ŽELVA
Tradiční velikonoční výstava vín v Dubňanech se koná ve 13 hodin. Vystavováno je cca 600 - 700 vzorků vín od místních, ale i přespolních vinařů. K poslechu hraje cimbálová muzika.

5. dubna
Ořechov (okr. Brno-venkov), orlovna, Sokolská 136/1
Tradiční 50. velikonoční výstava vín spojená s volnou ochutnávkou proběhne v Ořechově od 10 do 18 hodin. Výstava se koná s podporou Vinařského fondu České republiky. K poslechu bude hrát cimbálová muzika.

5. dubna
Drnholec, sál kulturního domu
ČZS v Drnholci pořádá od 10 hodin tradiční Velikonoční výstavu vín.

5. dubna
Dolní Dunajovice, kinosál
Tradiční, již 37. výstava vín se uskuteční na Velikonoční neděli v Dolních Dunajovicích.

5. dubna
Ivaň, sál restaurace Ivaňka
Vinařský spolek ČZS Ivaň pořádá o Velikonoční neděli ve 14. hodin tradiční výstavu vín. Na výstavě k dobré pohodě zahraje od 17 do 21 hodin cimbálová muzika Aleše Smutného.

5. dubna
Moravská Nová Ves, sokolovna
Po více než 15 letech se v Moravské Nové Vsi koná výstava vín. Ochutnat a porovnat zde můžete vína od profesionálních výrobců i drobných malovinařů v prostředí vinařské obce a společnosti vinařů.

5. dubna
Božice, kulturní dům, Božice 380
14. Božický košt se koná od 14 hodin v kulturním domě Božicích. Degustace vín v doprovodu cimbálové muziky Denár. Vstupné je 50 Kč, sklenička 50 Kč, katalog 20 Kč a bloček na víno 5 Kč.

5. dubna
Boleradice (okr. Břeclav), společenský sál obce
Tradiční výstava vín s ochutnávkou převážně z boleradského regionu začíná v 10 hodin ve společenském sále obce Boleradice. Součástí výstavy je i kulturní program a vystoupení cimbálové muziky.

5. dubna
Viničné Šumice, sokolovna
Tradiční Výstava vín od vinařů z města Viničné Šumice, blízkého okolí, Rakouska a Slovenska se koná od 9 do 21 hodin. Na akci je občerstvení zajištěno a odpoledne zpříjemní cimbálová muzika.

5. dubna
Nížkovice, sokolovna
38. výstava vín v Nížovicích začíná v 10 hodin. K posezení s ochutnávkou zahraje ve 13 hodin cimbálová muzika.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit