Dolnorakouská zemská výstava Chléb a víno přibližuje dějiny regionu

Brno/Asparn an der Zaya, 22. října 2013 – Dolnorakouská zemská výstava 2013 s názvem Chléb & víno oživuje ve městech Asparn an der Zaya a Poysdorf 8 tisíc let zajímavé kulturní historie. V muzeu památek Dolních Rakous v Asparn an der Zaya se expozice zabývá dějinami chleba a ve výstavních prostorách v Poysdorfu připomíná historii hroznového moku. Výstava potrvá do 3. listopadu.

chleb a vino

Partnerem Dolnorakouské zemské výstavy 2013 je Regionální muzeum na zámku v Mikulově „Máme velkou radost, že se jako partner můžeme zúčastnit Dolnorakouské zemské výstavy 2013," uvedl starosta Mikulova Rostislav Koštial. „Podobně jako zveme všechny hosty zemské výstavy, aby navštívili i jižní Moravu, chtěli bychom pozvat i všechny návštěvníky z Čech, aby zkusili objevit dolnorakouský „vinný" region Weinviertel. Rok 2013 by se tak mohl stát trvalým základem dlouhodobého přátelství a spolupráce regionů."

„Co už by se nabízelo víc, než zapojení města Mikulova do Dolnorakouské zemské výstavy 2013, když leží jen 15 kilometrů od Poysdorfu?", doplňuje manager Zemské výstavy Kurt Farasin. „Vždyť pěstování révy a uličky s vinnými sklípky spojují Čechy a Rakušany odedávna bez ohledu na hranice. Proto jsme také prohlásili obří vinný sud z Mikulova vyslancem Dolnorakouské zemské výstavy 2013," říká Farasin.

Se vstupenkou do regionálního muzea v Mikulově máte při návštěvě Dolnorakouské zemské výstavy 2013 nárok na slevu ze vstupného dvě eura. O víkendech také jezdí z Mikulova do Asparn an der Zaya a Poysdorfu klimatizované bezbariérové autobusy. Veškeré prospekty na výstavní akce v Asparn an der Zaya a Poysdorfu jsou k dispozici i v češtině. A některé podklady se dají bezplatně stáhnout v češtině pomocí QR kódu přes W-LAN.

Ještě do 3. listopadu 2013 se můžeme zakrojit do křupavé historie chleba v prehistorickém muzeu Dolního Rakouska v Asparn an der Zaya a nechat si nalít vše zajímavé kolem vinného moku na výstavní ploše v Poysdorfu A se svými termálními lázněmi v Laa, regionálním muzeem v Mikulově, střediskem muzeí MZM (Museumszentrum) v Mistelbachu, skanzenem v Niedersulz a zámkem ve Wolkersdorfu doplní našich pět partnerů bohatý kulturní program. V současné době navštívilo výstavu rekordních 200 000 lidí.

Více informací o výstavě je k dispozici na stránkách www.dolnorakouska-vystava.at.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...