Brno je město vína

Brno, 26. listopadu 2012 – Festival otevřených sklepů, jehož organizátorem je Nadace Partnerství, se letos poprvé stal partnerem slavnostního vyhlášení výsledků ankety Brno TOP 100. Hosté galavečera tak měli skvělou příležitost ochutnat z výběru vín od 10 špičkových jihomoravských vinařů, kteří se již v prosinci objeví v Brně v rámci vánočního Festivalu otevřených sklepů. 

DSC09608-

I když se o tom moc nemluví, tak samotné město Brno je město vína. Jeho historie je s vínem neodmyslitelně spjata a jeho podzemí sloužilo v minulosti zejména ke skladování vína. My si přejeme, aby i přítomnost Brna byla s vínem pevně spojena.“ vysvětluje ředitel festivalu Juraj Flamik, proč vlastně festival zamíří před Vánoci i do města Brna. „Anketa BRNO TOP 100, kterou pořádá náš dlouhodobý partner, vydavatelství CCB, je jedinou akcí svého druhu v Brně. Zdálo se tedy přirozené, aby obě dvě ojedinělé akce nějakým způsobem spolupracovaly.“ dodává Flamik.

Kromě muzikálových hvězd na pódiu byla tak v rámci programu slavnostního vyhlášení výsledků ankety Brno TOP 100 připravena degustace festivalových vín – hosté ochutnali vína známých vinařství: Gotberg, U Kapličky, Rodinné vinařství Košut, Víno Konečný, Krásná hora, Štěpán Maňák, Lahofer, Vinařství V&M Zborovský, Vinné sklepy Valtice a Znovín Znojmo. Vína těchto ale i dalších vinařství můžou Brňané ochutnat v rámci Festivalu otevřených sklepů již o víkendu 8. a 9. prosince.

 

Vinarstvi U Kaplicky Vinarstvi Stepan Manak Vinarstvi Kosut
Lahofer Valtice Rodinne vinarstvi Konecny
Krasna_Hora Vinarstvi_VM_Zborovsky Znovin_znojmo_
Gotberg

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...