Šampionem Promenády červených vín se stal Cabernet Sauvignon z Patrie Kobylí

Brno, 26. listopadu 2012 – V pátek 23. listopadu se v prostorách Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích uskutečnilo hodnocení vín přihlášených do 7. ročníku Promenády červených vín, jediné specializované soutěže červených a růžových vín v České republice. Ze 160 vzorků si nakonec vítězství v soutěži odvezl Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2011 z vinařství Patria Kobylí.

forummoravicum

Téměř 40 vinařství dodalo 160 vín, která obodovalo pět komisí školených degustátorů pod vedením Pavla Kršky z Národního vinařského centra ve Valticích.

Z deseti nejvíce ohodnocených vín vybrali předsedové komisí šampiona soutěže, kterým se stal Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2011 z Patrie Kobylí. Hrozny dozrály ve vinicích v trati Světlý v katastru Brumovic.

Veřejná degustace vín soutěžících v Promenádě červených vín 2012 se uskuteční v sobotu 1. prosince od 14:00 hodin v sokolovně ve Velkých Pavlovicích.

Soutěžní přehlídku uspořádalo občanské sdružení Forum Moravium a Město Velké Pavlovice s podporou Vinařského fondu ČR a se záštitou Svazu vinařů ČR.

zdroj: Forum Moravium, foto: Z. Karber


Související články: